داستان هرکول خانم بیست درصدی
داستان

هرکول خانم بیست درصدی

نویسنده: فریبا کلهر
ناشر: افق
تعداد صفحات: 320

داستان بسیار شاد و البته معمایی که در شهر جادوگرها اتفاق می‌افتد. قصه از این قرار است که در دنیای جادوگرها، هر جادوگر رده و سطح خاصی بر مبنای مهارت‌ها و تجربیاتش دارد. بالاترین سطح جادوگری مخصوص به 6 نفر است که استادان جادو لقب گرفتند! حالا یکی از این 6 نفر، رویای جاودانه شدن در سر دارد و به خاطر همین نقشه‌ای می کشد تا شیره جان جادوگرهای دیگر را بمکد و با استفاده از آن معجونی برای بقا درست کند و بتواند روز به روز جوان‌تر شود.


تحلیل داستان

قوت‌ها و فرصت‌ها

  • جذابیت بالای داستان
  • وجود لحظه‌های طنز درون داستان

ضعف‌ها و تهدیدها

  • ناآشنا بودن مربیان با ژانر فانتزی

موضوع

اجتماعی – فرهنگی

مخاطب

متوسطه اول – دخترانه

راهنما

با اینکه داستان بسیار کودکانه است ولی قلم جذاب فریبا کلهر باعث شده کتاب برای خواننده بزرگ‌سال هم لذت‌بخش باشد. داستان قشنگ و جذابی است که عالی پیش می‌رود. برای پایه‌های هفتم و هشتم مناسب است. حجم زیادش هم نباید نگران‌کننده باشد چون روان بودن قلم اصلا اجازه خستگی به خواننده نمیدهد.

برش طلایی

«افسونگر جیق کوتاهی کشید و خواست فرار کند؛ اما چشمش به چیزی افتاد که جلوی پایش بود و درجا خشک شد. یک جان‌خوار افتاده بود روی زمین و انگار داشت نفس‌های آخر را می‌کشید. اولین بار بود که این قدر از نزدیک یک جان‌خوار می‌دید. هرکول خانم به اف گفته بود نباید چشم یک جان‌خوار به او بیفتد وگرنه طعمه بعدی جان‌خوارها می‌شود.»

خرید یا مطالعه داستان

خرید نسخه چاپی از ناشر (افق)