انیمیشن پورکو روسو

انیمیشن پورکو روسو
Porco Rosso

هیچوقت تو اوج مشکلات خودتو نباز، همیشه راهی برای موفقیت هست.

کارگردان: Hayao Miyazaki
نویسنده: Hayao Miyazaki
تهیه کننده: Toshio Suzuki
سال تولید: 1992
نوع: سینمایی
مدت زمان: 1 ساعت

داستان کامل

در سال 1929 ، Porco Rosso ، یك جنگنده ایتالیایی و یك شكارچی فضل آزاد در جنگ جهانی اول ، از حمله دزدان دریایی هوایی به ناوچه کشتی جلوگیری كرد. پورکو شام را در هتل آدریانو که توسط دوستش جینا اداره می شود ، پذیرایی می کند.

در این هتل ، سران باندهای دزدان دریایی با کورتیس ، یک آس متکبر و جاه طلب آمریکایی قرارداد می بندند تا در حملات بعدی به آنها کمک کند. کورتیس در همان جا عاشق جینا می شود ، اما از دیدن اظهارات خود باطل و علاقه او به پورکو ناامید می شود. پس از اجرای موفقیت آمیز مأموریت دزدی دریایی ، کورتیس پورکو را که برای سرویس دهی هواپیما به میلان در حال پرواز است ، ردیابی می کند و در حالی که موتورش را قطع می کند او را سرنگون می کند و ادعا می کند که وی را کشته است. Porco زنده مانده است ، اگرچه هواپیمای او به شدت آسیب دیده است. پورکو سفر را با قطار با بقایای هواپیما ادامه می دهد و این باعث خشم ژینا می شود ، که به او یادآوری می کند که حکمی برای دستگیری او در ایتالیا وجود دارد.

پورکو با احتیاط به میلان می رسد تا با پیکولو ، مکانیک خود دیدار کند. او می فهمد که پسران پیکولو به دلیل رکود بزرگ ، برای یافتن کار در جاهای دیگر مهاجرت کرده اند و بسیاری از کارهای مهندسی را باید نوه جوان وی فیو انجام دهد. پورکو در ابتدا به توانایی های فیو به عنوان یک مکانیک شک دارد ، اما پس از دیدن فداکاری او در پروژه تعمیر ، او را به عنوان یک مهندس ذی صلاح قبول می کند. پس از اتمام هواپیمای Porco ، فیو در پرواز به خانه به او ملحق می شود ، با این توجیه که اگر پلیس مخفی تیم را دستگیر کند ، می توانند بگویند که Porco آنها را مجبور به کمک کرد و فیو را به گروگان گرفت. با توقف برای سوخت گیری در بین راه ، پورکو درمی یابد که دولت فاشیست جدید شروع به استخدام دزدان دریایی هواپیمای دریایی برای استفاده شخصی خود کرده است ، بنابراین او را از کار خارج می کند.

هنگامی که به هتل آدریانو بازگشت ، کورتیس از جینا خواستگاری کرد اما او او را رد کرد و گفت که او منتظر پورکو روسو است. با بازگشت به خانه ، دزدان دریایی که Porco و Fio را تهدید می کنند که Porco را می کشند و هواپیمای او را نابود می کنند ، در کمین قرار می گیرند. فیو در مورد آنها صحبت می کند اما کورتیس ظاهر می شود و پورکو را به یک دوئل نهایی دعوت می کند. فیو با او معامله ای اعلام کرد که در صورت پیروزی پورکو ، کورتیس باید بدهی های خود را به شرکت پیکولو پرداخت کند و اگر کورتیس برنده شود ، ممکن است با او ازدواج کند.

در آن شب ، پورکو در حالی که پوسته هایی برای جنگ سگ ها آماده می کرد ، برای فیو داستانی از جنگ جهانی اول را تعریف می کند. دو روز پس از اولین عروسی جینا با دوستش بلینی ، اسکادران وی توسط هواپیماهای اتریش-مجارستان مورد حمله قرار گرفت. با غرق شدن و ناتوانی در نجات هم خلبانانش ، برای فرار از تعقیب خود وارد ابر شد. او یادآوری می کند که سیاه و بیدار شده و خود را در سکون کامل بالای ابرها می بیند ، و یک باند نقره ای در آسمان دور می لرزد. هواپیماهای متفقین و دشمن که توسط هواپیمابرانی که در این جنگ سگها جان خود را از دست دادند – که بلینی نیز شامل آن بود – به پرواز درآمدند ، از ابر بیرون آمده و به سمت بالا به سمت گروه پرواز می کنند ، و او را نادیده می گیرند. پورکو به زودی می بیند که گروه در واقع هزاران هواپیما است که با هم پرواز می کنند. او دوباره سیاه می کند و بیدار می شود و پرواز می کند پایین بر فراز دریا ، به تنهایی. همانطور که به خواب می رود ، فیو (و بیننده) برای مدت کوتاهی چهره واقعی مارکو را به جای خوک می بیند.

روز بعد ، دوئل ترتیب داده می شود و جمعیت زیادی برای تماشا جمع می شوند. به زودی وقتی مسلسل های هر دو هواپیما به هم می خورد ، جنگ سگهای بلاتکلیف و بلاتکلیفی بین پورکو و کورتیس به یک مسابقه مشت ناخن مشت تبدیل می شود. هنگام جنگ ، پورکو کورتیس را به زن زن بودن متهم می کند ، اما کورتیس پاسخ می دهد که حال او بدتر است. فیو او را می پرستد و جینا فقط به او علاقه دارد. این پورکو چنان شوک آور است که کورتیس قادر است او را ناکام بگذارد ، فقط برای اینکه Porco توسط داور دزدان دریایی نجات یابد که نشان دهنده پایان یک دور است. این درگیری به پایان می رسد که هر دو مبارز یکدیگر را بیرون می کشند و در زیر آب کم عمق قرار می گیرند. جینا می رسد و “مارکو” (پورکو) را صدا می کند ، که اول بلند می شود و برنده اعلام می شود. وی به جمعیت هشدار داد که نیروی هوایی ایتالیا هشدار داده شده و در راه هستند و همه را به جمع شدن مجدد در هتل وی دعوت می کند. برای ناامیدی جینا ، پورکو فیو را به ژینا تحویل می دهد و از او می خواهد که از او مراقبت کند و رویش را برمی گرداند. درست قبل از پرواز هواپیمای جینا ، فیو خم می شود و بوسه ای به پورکو می بخشد.

با ترک جمعیت ، پورکو داوطلب می شود تا نیروی هوایی را به آنجا هدایت کند و کورتیس را به او دعوت می کند. کورتیس با تعجب واکنش نشان می دهد و از پورکو می خواهد که برگردد ، پیشنهاد می کند که – مانند فیو – به طور خلاصه چهره واقعی مارکو را دیده است. فیو روایت می کند که در پایان پورکو نیروی هوایی ایتالیا را می پوشد و دیگر هرگز توسط آنها شکار نمی شود. فیو خود رئیس شرکت Piccolo شد که اکنون یک شرکت هواپیماسازی است. کورتیس بازیگر مشهوری شد. و دزدان دریایی در سنین پیری به حضور در هتل آدریانو ادامه دادند. وی افشا نمی کند که آیا امید جینا درباره Porco Rosso هرگز محقق شده است یا خیر. با این حال ، هنگامی که جت از بالای هتل پرواز می کند ، می توان هواپیمای قرمز رنگی را در باغ جینا متصل کرد.

پس از اعتبارات ، یک هواپیمای دریایی قرمز آشنا قبل از ناپدید شدن در ابرها در آسمان ظاهر می شود.

بیشتر کمتر