انیمیشن پارانورمن

انیمیشن پارانورمن
ParaNorman

در شهر کوچکی در نیوانگلندِ بلایت هالو، به‌نام ماساچوست، پسر بچه‌ای به اسم نورمن قادر است تا با مردگان صحبت کند، از جمله مادربزرگ خود و ارواح شهر. متأسفانه هیچ‌کس توانایی‌های او را جدی نمی‌گیرد و او از لحاظ احساسی از خانواده‌اش طرد شده، در حالی که به خاطر کارهای عجیب او، مورد تمسخر و آزار و اذیت همسایگان و دوستان خود قرار می‌گیرد.

کارگردان: Chris Butler , Sam Fell
نویسنده: Chris Butler
تهیه کننده: Arianne Sutner , Travis Knight
سال تولید: 2012
نوع: سینمایی
مدت زمان: 1 ساعت

داستان کامل

در شهر کوچک خیالی Blithe Hollow ، ماساچوست ، نورمن بابکاک پسر 11 ساله ای است که با مردگان ، از جمله مادربزرگ فقید و ارواح مختلف در شهر صحبت می کند. تقریباً هیچ کس او را باور نمی کند و در حالی که توسط همسالان خود مورد تمسخر قرار می گیرد ، از لحاظ عاطفی از خانواده جدا شده است. دوست صمیمی او ، نیل داون ، پسری دارای اضافه وزن است که خودش مورد آزار و اذیت قرار می گیرد و روحیه خویشاوندی را در نورمن پیدا می کند. پسران پس از تمرین یک نمایش مدرسه به یادبود اعدام یک جادوگر در این شهر در سه قرن پیش ، پسران با عموی بیگانه و به ظاهر بی نظیر نورمن ، آقای پرندرگست روبرو می شوند که به برادرزاده خود می گوید که برای محافظت از شهر به زودی باید مراسم منظم خود را انجام دهد. بلافاصله پس از این برخورد ، آقای پرندرگست در اثر حمله قلبی درگذشت.

در حین اجرای رسمی نمایش مدرسه ، نورمن یک دید کابوس از گذشته شهر دارد که در آن توسط مردم شهر توسط یک شکار جادوگر از طریق جنگل تعقیب می شود ، خود را خجالت زده می کند و منجر به مشاجره ای داغ با پدر پری دور از ذهن و هذیان خود می شود ، بعداً او را استدلال کرد. مادرش ساندرا به او می گوید که شیوه پدر سختگیرانه است زیرا او برای او ترسیده است. روز بعد ، نورمن روح پرندرگست را می بیند که به او می گوید این مراسم قبل از غروب آفتاب باید با کتاب خاصی انجام شود. سپس روح او را وادار به “قسم” برای انجام این کار می کند ، روحیه پرندرگست آزاد می شود و عبور می کند. نورمن در ابتدا تمایلی به رفتن ندارد زیرا ترسیده است اما مادربزرگ به او می گوید ترسیدن تا زمانی که اجازه ندهد شخص خود را تغییر دهد ، درست است. نورمن برای بازیابی کتاب از خانه پرندرگست (که باید آن را از جسدش بگیرد) به راه می افتد.

وی سپس به مزار پنج مرد و دو زنی که توسط جادوگر مورد لعن و نفرین قرار گرفتند می رود ، اما متوجه می شود که این کتاب صرفاً یک سری داستان های افسانه ای است. آلوین ، قلدر مدرسه ای که همیشه نورمن را انتخاب می کند ، می رسد و مانع خواندن داستان توسط نورمن قبل از غروب خورشید می شود. نورمن تلاش می کند خواندن از کتاب را ادامه دهد ، اما هیچ نتیجه ای ندارد. طوفانی شبح مانند شبیه جادوگر در هوا ظاهر می شود و مردگان نفرین شده را به عنوان زامبی احضار می کند که پسران را به همراه خواهر 17 ساله نورمن ، کورتنی تعقیب می کنند. نیل ، و برادر بزرگتر نیل ، میچ ، پایین تپه و داخل شهر. نورمن که فهمیده بود جادوگر در قبرستان دفن نشده است ، با همکلاسی اش سلما (که به آنها می گوید برای یافتن محل قبر بدون علامت جادوگر به بایگانی در تالار شهر دسترسی پیدا کنند) تماس گرفت. هنگامی که بچه ها به تالار تاون می روند ، شهروندان به زامبی ها حمله می کنند. در جریان شورش ، نورمن و همراهانش وارد بایگانی می شوند اما نمی توانند اطلاعات لازم را پیدا کنند. با حرکت اوباش برای حمله به تاون هال ، طوفان جادوگران بر فراز جمعیت ظاهر می شود. نورمن در آخرین تلاش برای ختم این مراسم از برج هال بالا می رود تا کتاب را بخواند ، اما جادوگر با صاعقه به کتاب حمله می کند و نورمن را از برج و در اعماق بایگانی پرتاب می کند.

نورمن بیهوش ، رویایی را می بیند که در آن می فهمد جادوگر آگاتا “آگی” پرندرگست ، دختر کوچکی در سن و سال خود و همچنین یک فرد متوسط ​​بود. نورمن می فهمد که آگی توسط شورای شهر به نادرستی محکوم شد وقتی که قدرت او را با جادوگری اشتباه گرفتند. پس از بیدار شدن ، نورمن با زامبی ها روبرو می شود و آنها را به عنوان شورای شهر می شناسد که آگی را محکوم کرد. زامبی ها و قاضی هاپکینز رهبر آنها اعتراف می کنند که آنها فقط می خواستند با او صحبت کنند تا اطمینان حاصل کند که او این مراسم را برپا می کند تا آسیب اشتباهی که مدتها پیش مرتکب شده اند را به حداقل برسانند. نورمن تلاش می کند تا به زامبی ها کمک کند تا از آنجا دور شوند تا بتوانند او را به سمت قبر آگی راهنمایی کنند ، اما توسط جمعیت حاضر در گوشه ای قرار می گیرد. کورتنی ، میچ ، نیل و آلوین در کنار نورمن تجمع کرده و با جمعیت مقابله می کنند و استدلال می کنند که عصبانیت ، ترس و سو mis تفاهم آنها هیچ تفاوتی با شهرنشینان نفرین شده از مدتها قبل ندارد. اگرچه اوباش به خطای راه خود پی می برد ، جادوگر قدرت خود را ایجاد می کند تا ویرانی بیشتری را در سراسر شهر ایجاد کند.

قاضی هاپکینز خانواده نورمن را در یک جنگل به سمت قبر راهنمایی می کند. قبل از رسیدن به گور ، قدرت های جادویی آگی نورمن را از سایرین جدا می کند. نورمن قبر را پیدا می کند و با روح انتقام جویانه آگی تعامل می کند و مصمم است جلوی ناراحتی فاجعه بار را که در طول سالها داشت متوقف کند. گرچه او تلاش می کند تا او را کنار بزند ، نورمن او را حفظ می کند و به او می گوید که او احساس می کند که به عنوان یک اخراج احساس می کند ، اما انتقام او فقط او را مانند کسانی کرده است که به او ظلم کرده اند و باعث می شود روزهای خوشی را به یاد بیاورد. آگی که سرانجام با کسی روبرو شده است که وضعیت او را می فهمد و با یادآوری مادر دلسوز خود ، می تواند مقداری آرامش پیدا کند و به زندگی پس از مرگ (فرصتی برای پیوستن دوباره با مادرش) برسد. طوفان از بین می رود و او ، زامبی ها و حتی قاضی همه محو می شوند. شهر نورمن را به عنوان یک قهرمان تمیز می کند و از آن یاد می کند.

در پایان ، نورمن یک فیلم ترسناک را به همراه خانواده و شبح مادربزرگش تماشا می کند که بزرگتر شده و نورمن را برای آنچه که هست قبول می كنند.

بیشتر کمتر