انیمیشن والاس و گرومیت: نفرین خرگوشی

انیمیشن والاس و گرومیت: نفرین خرگوشی
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

خطرات پیش‌بینی‎ نشده، اختراعات آزمایش‌نشده

کارگردان: Nick Park , Steve Box
نویسنده: Steve Box , Nick Park , Mark Burton , Bob Baker
تهیه کننده: Claire Jennings , Carla Shelley , Peter Lord , David Sproxton , Nick Park
سال تولید: 2005
نوع: سینمایی
مدت زمان: 1 ساعت

داستان کامل

مسابقات سالانه عظیم سبزیجات تاتینگتون هال با طلای طلایی هویج به عنوان جایزه خود در حال نزدیک شدن است. والاس مخترع عاشق پنیر و بیگل ساکت و باهوش او Gromit یک تجارت انسانی ضد آفات “Anti-Pesto” ارائه می دهند و از سبزیجات مردم شهر محافظت می کنند. عصر روز پس از دستگیری خرگوشهایی که در باغ لیدی توتینگتون پیدا شده بود ، والاس با استفاده از جدیدترین اختراع خود ، “Mind Manulationulation-O-Matic” ، برای شستشوی مغزی طرحی را در پیش گرفت تا آنها را علیه سبزیجات معکوس کند. همه چیز خوب پیش می رود تا اینکه والاس به طور تصادفی سوئیچ دستگاه را به “BLOW” لگد می زند و یک خرگوش به سر والاس گیر می کند و باعث می شود ذهن آنها قبل از خراب شدن دستگاه گرویمیت ذوب شود. با این حال ، به نظر می رسد این انتقال کارساز بوده است ، زیرا خرگوش علاقه ای به سبزیجات نشان نمی دهد. آنها اسم خرگوش هاچ را گذاشته و او را در قفس قرار می دهند.

در آن شب ، یک خرگوش غول پیکر بسیاری از سبزیجات این شهر را می بلعد. در یک جلسه شهر ، شکارچی لرد ویکتور کوارترمین پیشنهاد شلیک به خرگوش را می کند ، اما لیدی توتینگتون مردم شهر را ترغیب می کند تا به خدمات آنتی پستو ادامه دهند. والاس پس از یک تلاش ناموفق و متعاقب آن یک تعقیب وحشیانه نسبت به این موجود ، شک می کند که هاچ می تواند خرگوش باشد و گرومیت او را در یک قفس با امنیت بالا حبس کرده است. Gromit به زودی یاد می گیرد که Were-Rabbit در واقع Wallace است. ویکتور ، که به دنبال جادوگری لیدی توتینگتون است ، والاس را در جنگل گوشه ای می کند ، اما والاس زیر نور ماه کامل به خرگوش Were-Rabbit تبدیل می شود و فرار می کند. ویکتور سه گلوله طلای “24 هویج” از ویکار به دست آورد تا از والاس استفاده کند.

در روز مسابقه سبزیجات ، گرومیت والاس را متقاعد می کند که او واقعاً خرگوش Were است ، و باید Mind-o-Matic را اصلاح کند تا نفرین کند. لیدی توتینگتون که علاقه زیادی به والاس پیدا کرده است ، از وی دیدار می کند و از وی در مورد نقشه ویکتور می گوید. با طلوع ماه ، والاس شروع به تغییر شکل می کند و با عجله بانوی توتینگتون را مجبور به ترک می کند. ویکتور از راه می رسد و سعی می کند با گلوله های طلایی به والس به عنوان خرگوش Were-Rabite شلیک کند. گرومیت با استفاده از لباس خرگوش باعث ایجاد حواس پرتی می شود تا والاس بتواند فرار کند و ویکتور به رقابت می پردازد. گرومیت کار خود را با هاچ آغاز می کند ، که ویژگی های والاس مانند اشتهای او برای پنیر را پیدا کرده است و قصد دارد از مغز غول پیکر خود به عنوان طعمه استفاده کند تا والاس را به جلب امنیت برساند.

والاس ، همانطور که خرگوش بودند ، هرج و مرج در نمایشگاه ایجاد می کند. ویکتور با استفاده از تمام گلوله های طلای خود ، جایزه هویج طلایی را برای استفاده به عنوان مهمات می برد. والاس لیدی توتینگتون را در بالای تالینگتون هال حمل می کند ، جایی که متوجه ارتباط والاس با خرگوش می شود. ویکتور تعقیب می کند ، فاش می کند که او فقط می خواهد بانوی توتینگتون را برای پولش تحت تأثیر قرار دهد. فیلیپ ، سگ ویکتور ، گرومیت را درگیر جنگ سگهایی در هواپیماهایی می کند که از یک جاذبه در نمایشگاه گرفته اند. گرومیت هواپیمای فیلیپ را به زمین می فرستد ، سپس هواپیمای خود را به سمت خط آتش ویکتور هدایت می کند زیرا ویکتور به والاس شلیک می کند و باعث می شود گلوله به جای آن به هواپیما برخورد کند. هواپیمای آسیب دیده سقوط می کند و والاس برای گرفتن گرومیت می پرد و خود را فدای سقوط آنها در چادر پنیر می کند.

ویکتور از پیروزی خود ابراز خوشحالی می کند ، اما لیدی توتینگتون با هویج غول پیکرش او را می زند و او به داخل چادر می افتد. برای محافظت از والاس در مقابل مردم شهر عصبانی ، گرومیت به سرعت ویکتور را از لباس خرگوش با لباس خرگوش درآورده و مردم شهر او را بدرقه می کنند. والاس دوباره به خود انسانی خود تغییر شکل داده و مرده به نظر می رسد ، اما گرومیت از مقداری پنیر Stinking Bishop برای احیای او استفاده می کند. لیدی توتینگتون به Gromit هویج طلایی اعطا می کند و محوطه Tottington Hall را به زیستگاه Hutch و سایر خرگوش ها تبدیل می کند.

بیشتر کمتر