انیمیشن هورتون صدایی می‌شنود

انیمیشن هورتون صدایی می‌شنود
Horton Hears a Who!‎

روی یک گرده موجودات زیادی زندگی می‌کنند؛ ولی چون کوچک هستند، کسی نمی‌داند و اهمیت نمی‌دهد تا اینکه روزی فیلی مهربان به نام هورتون (با صدای جیم کری) صدای آنها را می‌شنود و تصمیم می‌گیرد که این گرده را در جای امنی مستقر کند. در ابتدا حیوانات هورتون را دیوانه فرض می کنند اما زمانی که سرسختی و مقاومت او را می بینند در این راه به او کمک می کنند.

کارگردان: Jimmy Hayward , Steve Martino
نویسنده: Cinco Paul , Ken Daurio
تهیه کننده: Bob Gordon , Bruce Anderson
سال تولید: 2008
نوع: سینمایی
مدت زمان: 1 ساعت

ویدئوها

تیزر انیمیشن

داستان کامل

در جنگل نول ، هورتون فیل ، معلم طبیعت عجیب و غریب جنگل ، صدای زردی کوچک را از لکه های گرد و غبار می شنود. او با اعتقاد به اینکه کل جامعه موجودات میکروسکوپی روی آن لکه زندگی می کنند ، قبل از قرار دادن آن در بالای گل ، آن را تعقیب می کند. هورتون می فهمد که این لکه در شهر ویویل و ساکنان آن ، Whos ، به رهبری شهردار ند مک دود ، که خانواده اش همسرش سالی ، 96 دختر که نام آنها با حرف H شروع می شود ، و یک پسر نوجوان به نام جوجو ، پناه می برد. جوجو با وجود اینکه بزرگترین فرزند و در ردیف بعدی پست شهرداری است ، نمی خواهد شهردار بعدی شود و صحبت نمی کند زیرا از ترس ناامید کردن پدرش بسیار ترسیده است. هنگامی که هورتون حمل لکه را با خود آغاز می کند ، شهر پدیده های عجیبی را تجربه می کند (زمین لرزه ها و تغییرات آب و هوایی) ، و شهردار تلاش خود را برای احتیاط با Whoville که توسط شورای شهر ، به رهبری رئیس فرصت طلب و در عین حال موعود انجام می شود ، پیدا می کند.

پس از تماس او با هورتون ، شهردار از دکتر مری لو لارو دریافت که اگر هورتون “خانه ای امن تر و پایدار” پیدا نکند ، وویل نابود خواهد شد. با کمک بهترین دوست خود ، موش ، مورتون ، هورتون تصمیم می گیرد لکه را در بالای کوه قرار دهد. Nool ، امن ترین مکان در جنگل است. رئیس جنگل ، کانگوروی ترش ، که اعتقاد به وجود Whos ندارد ، چندین بار تقاضا می کند که هورتون به دلیل تحت الشعاع قرار دادن اقتدار خود ، لکه را کنار بگذارد ، اما هورتون این کار را رد می کند. همچنین برادران ویکرشام ، گروهی از میمون ها که دوست دارند باعث ویرانی و بدبختی هر کسی شوند ، به سمت هورتون می روند. سرانجام ، کانگورو کرکس شومی به نام ولاد ولادیکوف را ثبت نام می کند تا با زور از شر لکه ها خلاص شود.

پس از چند تلاش ناموفق ، ولاد موفق می شود گل را از هورتون بدزدد و آن را در یک میدان عظیم از گلهای صورتی یکسان رها کند و باعث ایجاد لرزش آخرالزمانی در وویل شود. پس از چیدن ناموفق 2،999،999 گل ، سرانجام هورتون گل (دقیقاً 3،000،000th گل) را بازیابی می کند ، و همچنین خود را به بقیه وویل نشان می دهد. کانگورو سرانجام فهمید که هورتون هنوز لکه دارد و او جامعه جنگل را برای دستگیری هورتون جمع می کند و ترس آنها را مبنی بر اینکه فرزندانشان تحت تأثیر او به بزهکاری آشفته تبدیل می شوند ، شکار می کند. کانگورو با ورود به گوشه او ، فرصت نهایی را برای چشم پوشی از وجود وویل به هورتون می دهد. هورتون امتناع می کند و علی رغم سخنرانی صمیمانه ای که وی ایراد می کند ، کانگورو به حیوانات دستور می دهد تا او را طناب بزنند و او را در قفس بگذارند و لکه و وویل را در یک گلدان روغن beezlenut نابود کنند. شهردار با دعوت از “Symphonophone” از JoJo ، اختراعی که سهم بزرگی در موسیقی ایجاد می کند و نشان می دهد علاقه واقعی “JoJo” موسیقی است ، به همه افرادش دعوت می کند تا سر و صدا کنند ، ، اما هنوز قادر به نفوذ به سطح لکه نیست.

کانگورو گل را از هورتون اسیر ربوده و آماده می شود تا آن را در گلدان بیندازد. در همین حال ، JoJo شاخ مورد استفاده برای پخش صدای هورتون را می گیرد ، بلندترین برج را فرار می کند و فریاد می کشد “YOPP!” ، چند ثانیه قبل از آنکه لکه روغن بخورد ، از سد صدا عبور می کند. رودی ، پسر کانگورو ، گل را می گیرد و اعلام می کند که آن را می شنود و سایر حیوانات نول متوجه می شوند که آنها نیز آن را می شنوند. با وجود مخالفت های مادرش ، رودی گل را به هورتون آزاد شده بازمی گرداند ، در حالی که حیوانات ، با درک حقیقت وجود Whos ، کانگورو را به دلیل فریب آنها جدا می کنند. هورتون در حالی که به خاطر صداقتش توسط همسایگانش مورد ستایش قرار گرفت ، کانگوروی ویران و پشیمان را که با یک چتر موقت برای ویویل دوست می شود ، می بخشد. این فیلم با جمع آوری Whos و حیوانات Nool برای خواندن گروه کر از “Can’t Fight This Feeling” ساخته REO Speedwagon به پایان می رسد و مشخص شد که جنگل Nool (و زمین به طور کلی) فقط یک لکه است ، مانند وویل ، در میان تعداد زیادی دیگر ، در فضا شناور است.

بیشتر کمتر