انیمیشن همسایه من یامادا

انیمیشن همسایه من یامادا
My Neighbors the Yamadas

موضوع این فیلم، حول اتفاقاتی که برای خانواده ی یامادا میافتد، است که شامل پدر، مادر، مادر بزرگ، دختر و پسر خانواده است. این خانواده با تمام سختی‌ها و پستی و بلندی‌ها، در کنار هم زندگی خوبی دارند و هر کدام در موقعیت خود، وظیفه‌ی خود را با کم و کاستی هایش، خوب انجام میدهد.

کارگردان: Isao Takahata
نویسنده: Hisaichi Ishii , Isao Takahata
تهیه کننده: Takashi Shoji , Yasuyoshi Tokuma , Seiichirô Ujiie
سال تولید: 1999
نوع: سینمایی
مدت زمان: 1 ساعت

داستان کامل

این فیلم مجموعه ای از ویکت است که زندگی روزمره خانواده یامادا را دنبال می کند: تاکاشی و ماتسوکو (پدر و مادر) ، شیگ (مادر ماتسوکو) ، نوبورو (تقریباً 13 ساله ، پسر) ، نونوکو (تقریباً 5 ساله ، دختر ) ، و پوچی (سگ خانواده).

قبل از هر یک از پرچم ها عنوانی مانند “پدر به عنوان مدل نقش” ، “خانواده ای از هم گسیخته” یا “برتری پدرسالارانه احیا شده است”. این پرچم ها مواردی از جمله از دست دادن کودک در یک فروشگاه بزرگ ، روابط بین پدر و پسر ، یا زن و شوهر ، خردمندی سن ، ملاقات با دوست دختر اول شخص و موارد دیگر را پوشش می دهد. هرکدام با شوخ طبعی ارائه می شوند ، و تصویری بسیار باورپذیر از زندگی خانوادگی را ارائه می دهند که از مرزهای فرهنگی عبور می کند. روابط بین ماتسوکو ، تاکاشی و شیگ خصوصاً به خوبی مشاهده می شود ، به طوری که شیگ به همه اعضای خانواده مشاوره و ضرب المثل می دهد و از شخصیت بالایی برخوردار است. روابط تاکاشی و ماتسوکو اغلب کانون قسمت ها ، رقابت های آنها مانند بحث در مورد اینکه چه کسی کنترل تلویزیون را دارد ، ناامیدی ها و مشکلاتشان است ، اما موضوع اصلی عشق آنها به یکدیگر با وجود نقص ها و تمایل آنها به بهترین والدین ممکن برای فرزندان خود باشند.

بیشتر کمتر