انیمیشن نجاتگران

انیمیشن نجاتگران
The Rescuers

دو بازرس اداره‌ی نجات در تکاپوی نجات کودکی ربوده‌شده هستند.

کارگردان: Art Stevens , John Lounsbery , Wolfgang Reitherman
نویسنده: Larry Clemmons , Vance Gerry , Ken Anderson , Frank Thomas , Burny Mattinson , Fred Lucky , Dick Sebast , David Michener , Ted Berman
تهیه کننده: Wolfgang Reitherman , Ron W. Miller
سال تولید: 1977
نوع: سینمایی
مدت زمان: 1 ساعت

داستان کامل

یتیم جوانی به نام پنی در یک قایق رودخانه ای رها شده در شیطان بایو ، لوئیزیانا ، پیامی را در یک بطری ریخت که حاوی درخواست کمک به رودخانه بود. این بطری در شهر نیویورک شسته می شود ، جایی که توسط Rescue Aid Society ، یک سازمان بین المللی موش در داخل سازمان ملل پیدا می شود. خانم بیانکا ، نماینده مجارستان ، داوطلب پذیرفتن پرونده می شود و برنارد ، سرایدار لکنت زبان را به عنوان همکار خود انتخاب می کند. این دو از یتیم خانه مورنینگساید ، جایی که پنی زندگی می کرد ، بازدید می کنند و با گربه پیر به نام روفوس ملاقات می کنند. او از آنها درباره زنی به نام مادام مدوزا می گوید که یک بار سعی کرد پنی را به داخل اتومبیل خود بیاندازد و شاید این بار موفق به ربودن پنی شده باشد.

موش ها به پیاده فروشی مدوزا سفر می کنند و در آنجا متوجه می شوند که او و شریک زندگی اش آقای اسنوپ در جستجوی یافتن بزرگترین الماس جهان یعنی چشم شیطان هستند. موش ها می فهمند که مدوزا و آقای اسنوپ در حال حاضر به همراه پنی در شیطان بایو به سر می برند ، آنها واقعاً آنها را ربوده و تحت حفاظت دو تمساح آموزش دیده به نام های Brutus و Nero قرار داده اند. موش ها با کمک یک آلباتروس به نام اورویل و یک سنجاقک به نام اوینرود ، مدوزا را تا بایو دنبال می کنند. در آنجا ، آنها می فهمند که مدوزا قصد دارد پنی را مجبور کند وارد سوراخ کوچکی شود که به غار دزدان دریایی که چشم شیطان در آن قرار دارد ، پایین می رود.

برنارد و بیانکا پنی را پیدا می کنند و نقشه فرار را طراحی می کنند. آنها اوینرود را برای هشدار به حیوانات محلی که از Medusa نفرت دارند ، می فرستند ، اما وقتی او مجبور می شود از گله خفاش ها پناه بگیرد ، تأخیر می افتد. صبح روز بعد ، مدوزا و آقای اسنوپ پنی را برای یافتن گوهر به پایین غار فرستادند. بيانكا و برنارد بدون اطلاع از مدوزا ، در جيب دامن پني مخفي شده اند. این سه به زودی چشم شیطان را در داخل جمجمه دزدان دریایی پیدا می کنند. در حالی که پنی دهان خود را با شمشیر باز می کند ، موش ها آن را از داخل بیرون می رانند ، اما به زودی جزر و مد اقیانوسی بالا می رود و غار را غرق می کند. این سه نفر به سختی موفق به بازیابی الماس و فرار می شوند.

مدوزا قول خود را به آقای اسنپس مبنی بر اینکه می تواند نیمی از الماس را داشته باشد ، شکسته و آن را در حالی که پنی و آقای اسنوپ را با تهدید اسلحه در دست داشت ، در خرس عروسکی پنی پنهان می کند. هنگامی که وی از روی کابلی که به عنوان دام توسط برنارد و بیانکا نصب شده بود ، عبور کرد ، مدوزا خرس و الماس را به پنی از دست داد ، که با آنها فرار می کند. حیوانات محلی به قایق رودخانه می رسند و به برنارد و بیانکا در به دام انداختن بروتوس و نرو کمک می کنند ، سپس آتش بازی آقای اسنوپ را برپا می کنند تا هرج و مرج بیشتری ایجاد کنند. در همین حال ، پنی و موش ها ، یک قایق هوایی موقت ، فرمانده فرماندهی موشک های مدوزا هستند. مدوسا با استفاده از Brutus و Nero به عنوان اسکی روی آب آنها را تعقیب نکرد و در حالی که آقای اسنوپ از قایق فرار می کرد و به او می خندید ، روی دودهای دود قایق چسبیده بود ، در حالی که Brutus و Nero تحریک شده به او و دایره پایین او می چرخند.

انجمن نجات به شهر نیویورک ، یک گزارش خبری از چگونگی یافتن پنی چشم شیطان را مشاهده می کند ، که به موسسه اسمیتسونیان داده شده است در حالی که گفته می شود مدوزا و آقای اسنوپ به جرم جنایت های خود دستگیر و زندانی شده اند. چگونه او را به فرزندی پذیرفته اند وقتی اوینرود با درخواست کمک می رسد ، جلسه را قطع می کند و برنارد و بیانکا را به ماجراجویی جدید می فرستد.

بیشتر کمتر