انیمیشن غارنشینان

انیمیشن غارنشینان
The Croods

این فیلم در دوران ماقبل تاریخ تخیلی به اسم کرودیشِز (Croodaceous) اتفاق می‌افتد. دوره‌ای شامل موجودات خارق‌العاده، زمانی که یک مرد «سرپرست شکار» شناخته می‌شود و از نبوغ خود در برابر تهدیدات محیطی استفاده می‌کند و اختراعاتی انقلابی شبیه کشف آتش می‌کند، و همچنین ...

کارگردان: Kirk De Micco , Chris Sanders
نویسنده: Kirk DeMicco , Chris Sanders
تهیه کننده: Kristine Belson , Jane Hartwell
سال تولید: 2013
نوع: سینمایی
مدت زمان: 1 ساعت

ویدئوها

تیزر انیمیشن

داستان کامل

یک خانواده غاری به نام Croods از چندین فاجعه طبیعی جان سالم بدر برده است ، زیرا گروگ ، پدرسالار سرسخت ، به دلیل تماشای سقوط چند همسایه خود به انتخاب طبیعی ، از اجتناب از کسی به جز برای مدت کوتاه برای جمع آوری غذا ، خودداری کرد. اِپ ، دختر نوجوان او ، خانواده اش را دوست دارد اما مرتباً علیه این ساختارها سركش می شود ، در عوض مایل به كشف چیز “جدید” است (مفهومی كه خانواده اش از آن می ترسند). یک شب ، ایپ با دیدن چراغی دزدکی بیرون می رود و با پسری مبتکر و مدرن انسان به نام گای و کمربند تنبل حیوان خانگی اش روبرو می شود که مشعلی درست کرده اند. او او را از آخرالزمانی قریب الوقوع هشدار می دهد و پیشنهاد می کند تا به او کمک کند تا فرار کند ، اما ایپ انتخاب می کند که در کنار خانواده بماند. گای اگر به کمک احتیاج داشته باشد ، یک شاخ صدفی برایش می گذارد تا ببارد ، اما وقتی Eep به آغوش خانواده خود می رود ، آنها از ترس “New” شاخ را خراب می کنند.

یک زمین لرزه عظیم غار و سرزمین های اطراف را نابود می کند و Croods به جنگلی که در زیر کوههای خانه خود کشف می کنند ، می گریزند. خانواده با برخورد به یک “Macawnivore” ، یک گربه سانان با رنگ روشن که مادربزرگ Eep او را “Chunky” صدا می کند ، او را فراری می دهد ، تا جایی که او از انبوه “پیراناکت ها” که یک نهنگ زمینی را می بلعد ، ترسیده است. اِپ با ساختن یک شاخ دیگر ، گای را صدا می کند ، او آنها را با آتش نجات می دهد. پس از آشفتگی زیاد در رابطه با اولین تماس كرودز با آتش ، گروگ ، با كمال تعصب فهمید كه او و خانواده اش برای زنده ماندن به اختراعات گای احتیاج دارند ، گای را در یك چوب اسیر می كند تا بتواند آنها را به یك محل امن راهنمایی كند. برای جلب رضایت گروگ ، گای پیشنهاد می کند کروودها به کوهی که غارهایی وجود دارد بروند ، اگرچه در حقیقت او و دیگر کروودها در حکمت این موضوع شک دارند.

در طول سفر ، گای تلاش می کند تا از چوب درخت فرار کند اما به دلیل مزاج مداوم Croods ، عمدتا شکست می خورد. گروگ برای شام تلاش می کند تخم مرغ را بدزدد ، اما در عوض عقرب گرفتار می شود و گای که با کمک Eep با موفقیت از چوب درخت نجات پیدا کرده ، به Eep می آموزد که چگونه برای خود پرنده تله بگذارد. گای با اختراع کفش های ابتدایی برای خانواده و “ایده های” دیگری که به آنها در این راه کمک می کند ، خود را به بیشتر Croods علاقه مند می کند. او همچنین داستانی از “فردا” را تعریف می کند ، سرزمین نوری که در آن نباید از کنجکاوی ترسید. گروگ به گی حسادت می کند ، خصوصاً وقتی متوجه شود که عاشق او و ایپ شده اند. تلاش های فاجعه بار او برای مبارزه با تغییر و ایجاد اختراعات و ایده های شخصی ، او را از خانواده اش دور می کند و باعث می شود همسرش اوگا بحث جدی با او داشته باشد.

خانواده غاری پیدا می کنند ، اما کسی به جز گروگ نمی خواهد وارد آنجا شود ، زیرا آنها یاد گرفته اند که با زندگی در خارج سازگار شوند و اینکه چگونه نمی خواهند زنده بمانند ، آنها می خواهند زندگی کنند. ایپ در مقابل پدرش ایستاده و تصمیم بقیه را برای رفتن به “فردا” با گای اعلام می کند. گرگ با عصبانیت به گای حمله می کند ، اما آن دو از روی صخره ای به درون یک قطره قطره سقوط می کنند. گای فاش می کند که خانواده اش را به دلیل جریان قطران از دست داده و معتقد است که آنها محکوم به فنا هستند. گروگ که از داستان نرم شده ، تصمیم می گیرد که او و گای برای فرار باید با هم کار کنند. آنها ساختگی را برای جذب چانکی درست می کنند ، که آنها را با یک گربه ماده اشتباه می گیرد و آنها را آزاد می کند.

یک فاجعه آتشفشانی آغاز می شود و گای و کرودز فرار می کنند تا جایی که در لبه شکاف جایی که قاره ها از هم دور می شوند متوقف شوند. گروگ گرمای خورشید را از طریق دود احساس می کند ، و متوجه می شود که ممکن است در طرف دیگر زمین خوبی وجود داشته باشد. گروگ دیگران را یکی یکی پشت سر این شکاف پرت می کند ، می داند که پشت سر خواهد گذاشت. او آخرین اختراع خود را که “آغوش” است ، قبل از انداختن او با بقیه اعضای خانواده ، با “ایپ” درمیان می گذارد. آنها بدون آسیب دیدگی در زمین حاصلخیز در صخره مقابل قرار می گیرند ، در حالی که گروگ به تنهایی در یک غار پناه می گیرد.

گروگ با چونکی روبرو می شود ، که نشان می دهد از تاریکی می ترسد و به جای حمله به او به دنبال آرامش است. گروگ با شنیدن صدای بوق زدن Eep برای عزاداری او ، فرض می کند که آنها خواهان کمک او هستند و بزرگترین ایده جدید خود را ارائه می دهد. او با استفاده از تار ، آتش ، یک دنده نهنگ و پیرهن ها برای ایجاد یک کشتی موقت موقت ، که در آن او ، چونکی و چند حیوان دیگر از فوران نهایی فرار می کنند و از طریق شکاف پرواز می کنند تا به دیگران بپیوندند.

از گروگ به عنوان رهبر خانواده با عشق استقبال می شود و ایپ آغوش خود را برمی گرداند. Croods به همراه گی و حیوانات خانگی جدیدشان زندگی جدیدی را در دامنه کوههای استوایی که به ساحل دریا منتهی می شود آغاز می کنند ، جایی که می توانند هر روز آفتاب را دنبال کنند و از اختراعاتی که گای و گروگ ارائه می دهند لذت ببرند.

بیشتر کمتر