انیمیشن عملیات آجیلی ( آجیل فروشی )

انیمیشن عملیات آجیلی ( آجیل فروشی )
The Nut Job

در حالی که آذوقه زمستانی به مقدار لازم توسط حیوانات پارک جمع آوری نشده است خبری از شناسایی شدن یک گاری آجیل فروشی در آن نزدیکی همه را خوشحال می کند اما برای رسیدن به هدف، راه دشواری در پیش است...

کارگردان: Peter Lepeniotis
نویسنده: Peter Lepeniotis , Lorne Cameron
تهیه کننده: Graham Moloy , Woo-Kyung Jung
سال تولید: 2014
نوع: سینمایی
مدت زمان: 1 ساعت

داستان کامل

در اواخر دهه 1950 شهر اوكتون سیتی ، سنجابی به نام سورلی و شریک موش لال او بادی در پارک آزادی زندگی می كنند ، جایی كه شهرت دزدی آنها آنها را طرد كرده است. گروهی از حیوانات شهری به سرپرستی راکون و دستیار اصلی او برای زمستان کمبود غذا دارند. سنجاب دلسوز ، اندی (کاترین هیگل) و سنجاب گرازدار ، گریسون ، با Surly و Buddy به رقابت می پردازند تا از یک آجیل که توسط لاکی و فینگرز اداره می شود ، از بین بروند. تلاش سنجاب ها ناخواسته با انفجار مخزن پروپان گاری در پارک پس از گزیدن بند ناف آن توسط پاگ پرایز Fingers (مایا رودلف) پایان می یابد. در نهایت کالسکه فراری باعث از بین رفتن منابع غذایی حیوانات و در نتیجه اخراج Surly از پارک می شود.

در این شهر ، Surly و Buddy مغازه آجیل Maury را پیدا می کنند. در مجاورت بانک ، این یک مخفیگاه جنایی است که توسط لاکی ، فینگرز ، رئیس آنها پرسی “کینگ” دیمپلوید (استیون لنگ) و ناکلز مورد استفاده قرار می گیرد و قصد دارند دیوار را بشکنند و پول نقد بانک را با آجیل جایگزین کنند. دوست دختر کینگ ، لانا معتقد است که کینگ مستقیم رفته و فروشگاه مغزهای مغزی قانونی است.

راکون اندی و گریسون را برای یافتن غذا به شهر می فرستد اما وقتی موش صحرایی به آنها نزدیک می شود از هم جدا می شوند. اندی سوت سگهای فینگرز را بازیابی می کند ، که ناکلز آن را بیرون انداخت و سرلی علیه Precious استفاده کرد و تهدید می کند که اگر سورلی آجیل هایی را که قرار است مصرف کند ، به اشتراک نگذارد. Surly پس از تهدید با سوت او با Precious قبول می کند و ناخواسته با او دوست می شود. اندی این طرح را به جامعه پارک اطلاع می دهد. راکون با اکراه این نقشه را دنبال می کند (اگرچه قصد داشت سارلی سهم خود را انکار کند) و مول (جف دانهام) و بریوزرها را موظف می کند تا با او بروند. سرلی سرانجام از مول یاد گرفت که سیاست راکون کنترل تأمین غذا برای اینکه به عنوان رهبر جامعه پارک باقی بماند ، در حال کارشکنی برای این کار است. وقتی اندی او را باور نمی کند ، سوری پس از اینکه گریسون با آنها جمع شد ، آنجا را ترک می کند. هنگام جمع آوری آجیل ها ، سورلی توسط کینگ اسیر می شود ، اما از آنجا که دیگر سوت ندارد ، توسط لانا آزاد می شود. سپس لانا کینگ را ترک می کند.

سورلی و گریسون پس از دفع موش های خیابانی که برای راکون کار می کنند ، کامیون فرار باند جنایتکار را که حامل راکون و سایر حیوانات است ، تعقیب می کنند. Surly با کاردینال مبارزه می کند و مول از Raccoon نقص می زند و حقیقت را برای حیوانات آشکار می کند ، در نتیجه راکون به خارج از جامعه پارک رای داده می شود. کینگ و ناکلز با استفاده از دینامیت داخل کامیون خالی سنگر پلیس را در یک سد منفجر می کنند ، اما پلیس لاستیک را روی کامیونی که از سد می افتد شلیک می کند. بعد از اینکه سولی خودش و اندی را از آن سوار کرد منفجر می شود و آنها به رودخانه پایین می افتند. Surly آن را به یک چوب تبدیل می کند ، اما متوجه می شود که راکون ، کینگ و ناکلز از انفجار جان سالم به در بردند. راکون سعی می کند سورلی را بکشد ، اما وزن آجیل شروع به شکستن کنده می کند. حیوانات برای نجات سرلی وارد می شوند ، اما سرلی برای اینکه از دوستانش محافظت کند ، تصمیم به فداکاری دارد ، اجازه می دهد با راکون در آبشار بیفتد. اکنون جامعه پارک با دیدن جنبه خوب Surly ، او را عزادار می کند.

آجیل ها راهی پارک لیبرتی می شوند. با جدا شدن لانا از کینگ ، کینگ و همکارانش دستگیر می شوند. اندی و بادی هنوز در حال عزاداری سر Surly هستند و وقتی Precious از اتفاقات باخبر شد ، او از بادی خواسته است که به یک Surly بیهوش نگاه کند ، که بیدار می شود و بادی را بغل می کند. پس از آن ، پرهیزس برای ملاقات با لانا که قصد دارد مغازه آجیل موری را اداره کند ، عزیمت می کند. اندی ، زنده را پیدا می کند و او را در آغوش می گیرد و پیشنهاد می کند از دیگر قهرمانان خود به سایر حیوانات بگوید. با این حال ، سرلی رد می شود ، با این وجود تمایل به کار با دیگران پیدا می کند ، و با بادی به شهر می رود ، و به گریسون اجازه می دهد اعتبار آجیل های تولید شده در پارک را بگیرد.

بیشتر کمتر