انیمیشن عصر یخبندان 1

انیمیشن عصر یخبندان 1
Ice Age 1

در روز های منتهی به بدنیا آمدن عضو جدید خانواده عصر یخ‌بندان، دیگو بعلت پیری ،تصمیم به رفتن از دهکده می‌گیرد.سیت که حسابی احساس تنهایی می‌کند به دنبال راهی برای پر کردن تنهایی خود بعد از رفتن دیگو است. اما در این مسیر چالش‌های فراوانی را برای خانواده بوجود می آورد.....

کارگردان: Chris Wedge , Carlos Saldania
نویسنده: Michael Berg , Michael J. Wilson , Peter Ackerman
تهیه کننده: Lori Forte
سال تولید: 2002
نوع: مجموعه
مدت زمان: 1 ساعت

ویدئوها

تیزر انیمیشن

داستان کامل

ابتدا حمله‌ای توسط گروهی از [ببرهای دندان خنجری] به یکی از دهکده‌های انسان‌ها صورت می‌گیرد که طی آن همسر یکی از افراد قبیله اسکیموها در طول جنگ همراه با بچه‌اش فرار می‌کند. یکی از ببرها به دنبال او می‌رود و او مجبور می‌شود تا خود را در آب بیندازد.
کمی بعد ماموتی تنها (به نام مندی) همراه با یک تنبل زمینی (به نام سیّد) که با او به تازگی آشنا شده‌است- بر حسب یک تصادف سید به او وابسته شده‌است-آن زن را در رودخانه می‌بیند، زن بچه‌اش را به آنها می‌دهد و خود جانش را از دست می‌دهد.
یکی از ببرها (به نام دیگو) مأمور می‌شود تا بچه را بیاورد، برای همین با آن دو حیوان دوست می‌شود. طی اتفاقاتی در این راه دیگو، مندی و سید نسبت به بچه احساس مسئولیت بیشتری می‌کند و رابطهٔ صمیمانه‌تری با هم ایجاد کنند. دیگو نیز از کارش عذاب وجدان می‌گیرد و سرانجام دیگو هنگامی که بقیه ببرها برای حمله به بچه می‌آیند از آن دو حیوان دفاع می‌کند و آن‌ها با کمک یکدیگر ببرها را شکست می‌دهند. سرانجام آن‌ها بچه را به پدرش تحویل می‌دهند.

بیشتر کمتر