انیمیشن شاهدخت و قورباغه

انیمیشن شاهدخت و قورباغه
The Princess and the Frog


سال تولید: 2009
نوع: سینمایی
مدت زمان: 1 ساعت

داستان کامل

در سال 1912 نیو اورلئان ، دختری به نام تیانا و دوستش شارلوت لا بوف به مادر تیانا گوش می دهند و داستان شاهزاده قورباغه را می خوانند. [5] شارلوت ، معتقد به عشق واقعی ، داستان را عاشقانه می داند. تیانا اعلام کرد که هرگز قورباغه ای را نمی بوسد.

در سال 1926 ، تیانا اکنون یک آشپز مشتاق است ، که به عنوان خدمتکار هتل و پیشخدمت در یک غذاخوری محلی کار می کند ، تا بتواند به اندازه کافی پس انداز کند تا رستوران خود را باز کند. خوابی که او با پدرش که گویا در جنگ جهانی اول درگذشت ، دید.

علی رغم ورود شاهزاده نووین از مالدونیا به نیواورلئان برای بهبود وضعیت مالی خود ، او هیچ کاری برای بهبود آن انجام نمی دهد. نوین پس از اینکه توسط پدر و مادرش به خاطر یک کار دوست داشتن و صرفه جویی در ارتباط قطع شد ، قصد ازدواج با یک خوشگل جنوب ثروتمند را دارد و شارلوت کاندیدای کامل است. الی “پدر بزرگ” لا بوف ، یک بارون قند ثروتمند و پدر شارلوت ، به احترام نوین ، یک توپ نقابدار میزبانی می کند. شارلوت تیانا را برای ساخت تابلوهای پرتوی توپ استخدام می کند و به او پول کافی می دهد تا یک کارخانه قند قدیمی را برای تبدیل به رستوران خود خریداری کند. در همین حال ، نوین و نوکرش ، لارنس ، با یک دکتر جادوگر ، دکتر Facilier ملاقات می کنند. Facilier با دعوت از آنها به استپاریوم خود ، آنها را متقاعد می كند كه می تواند رویاهایشان را محقق كند ، اما هیچ كدام آن چیزی را كه انتظار دارد نمی برد: ناوین به قورباغه تبدیل می شود در حالی كه لارنس ، كه حالا به عنوان سرپرست Facilier استخدام می شود ، یک طلسم voodoo دریافت می كند كه به او ظاهر ناوین را می بخشد. Facilier قصد دارد لارنس متحول شده با شارلوت ازدواج کند ، پس از آن او لا بوف را می کشد و ثروت خود را با لارنس تقسیم می کند و مخفیانه مبلغ بیشتری را به خود می دهد.

در توپ ، تیانا درمی یابد که ممکن است آسیاب را به یک پیشنهاد دهنده بالاتر از دست بدهد. سپس او با ناوین ملاقات می کند ، که به دلیل لباس خود معتقد است که او یک شاهزاده خانم است ، از او می خواهد او را ببوسد و طلسم Facilier را بشکند. در ازای دریافت پول مورد نیاز ، تیانا با اکراه قبول می کند. هنوز هم ، از آنجا که او یک شاهزاده خانم واقعی نیست ، وقتی بوسه ناوین را می بوسد ، خودش به قورباغه تبدیل می شود ، که به او توانایی گفتگو با حیوانات دیگر را نیز می دهد. یک تعقیب و گریز آغاز می شود و تیانا و نوین به یک بایو فرار می کنند. در بایو ، تیانا و نوین با تمساحی که شیپور بازی می کند ، لویی ، که آرزو دارد در یک گروه موسیقی با انسانها بازی کند ، روبرو می شوند ، اما ظاهر وحشیانه او را از این کار باز می دارد. آنها همچنین با کرم شب تاب کاجون ، ری ملاقات می کنند. ری معتقد است که Evening Star یکی دیگر از کرم شب تاب است که “Evangeline” نام دارد و به شدت عاشق او است. هیچ کس دل ندارد که خلافش به او بگوید. لوئیس و ری پیشنهاد می كنند كه تیانا و نوین را به یك ملكه وودو ، ماما اودی هدایت كنند ، كه به اعتقاد آنها می تواند نفرین را لغو كند. در طول سفر ، تیانا و نوین احساساتی نسبت به یکدیگر پیدا می کنند. در همین حال ، Facilier با ارواح voodoo (“دوستان آن طرف خود”) معامله ای انجام داد و به آنها روح مردم نیواورلئان را تقدیم کرد. در عوض ، ارواح خدمات Facileer را به انبوه شیاطین سایه ای اعطا می کند ، که به آنها دستور می دهد تا Naveen را پیدا کنند و آنها را دستگیر کنند.

هنگامی که چهار نفر ماما ادی را پس از فرار از چند شیاطین و سه نفر از شکارچیان دست و پاگیر قورباغه پیدا می کنند ، او به آنها می گوید که نوین برای شکستن طلسم باید یک شاهزاده خانم واقعی را ببوسد. آنها برای یافتن شارلوت ، شاهزاده خانم در مراسم رژه ماردی گراس به نیواورلئان برمی گردند ، اما فقط تا نیمه شب. نوین به ری می گوید که او تیانا را دوست دارد و حاضر است از رویاهای خود برای او دست بکشد ، اما قبل از اینکه بتواند ، توسط شیاطین اسیر شده و به فاسیلیر آورده می شود. بعد از اینکه ری به تیانا گفت که نوین او را دوست دارد ، تیانا برای اعتراف به عشق خود به ناوین به رژه می رود تا فقط لارنس را پیدا کند که هنوز هم با نام نوین نقاب می زند و با شارلوت ازدواج می کند. تیانا ، دلشکسته فرار می کند. ری نوین واقعی را نجات می دهد و جذابیتی را که لورنس را پنهان می کند ، می دزد ، تیانا را پیدا می کند و با توضیح فریب ، جذابیت را به او می بخشد. او سپس روی می آورد تا شیاطین را نگه دارد تا او بتواند فرار کند اما در این راه توسط Facilier زخمی شد. سپس Facilier پیشنهاد می کند در ازای دریافت تعویذ ، رویای رستوران تیانا را تحقق بخشد. تیانا با درک اینکه ترجیح می دهد با نوین باشد و اهداف واقعی Facilier را تشخیص دهد ، با شکستن آن بر روی زمین ، مرد دم را از بین می برد. با خنثی شدن طرح Facilier ، تیانا تماشا می کند که ارواح عصبانی خشمگین وود با برخورد ترسناک خود بر روی یک سنگ قبر ، Facilier و سایه خود را برای بدهی های خود به دنیای روح وودو می کشند.

همانطور که لارنس توسط پلیس برده می شود ، نوین همه چیز را برای شارلوت توضیح می دهد. تیانا و نوین عشق خود را به یکدیگر نشان می دهند. شارلوت موافقت می کند که ناوین را ببوسد تا او و تیانا بتوانند به عنوان افراد با هم باشند ، اما ساعت نیمه شب شروع می شود و بوسه از کار می افتد. این زوج تصمیم می گیرند که به زندگی مشترک قورباغه راضی باشند. ری اندکی بعد درگذشت و در هنگام تشییع جنازه وی ، ستاره جدیدی در کنار اوانژلین ظاهر شد.

تیانا و نوین توسط ماما ادی ازدواج می کنند و به دلیل موقعیت جدید تیانا به عنوان یک شاهزاده خانم ، هر دو پس از بوسه دوباره به شکل انسانی در می آیند. بعداً آنها به نیواورلئان بازگشتند تا قانونی ازدواج کنند و جشن بگیرند و رستوران جدید خود را باز کنند ، و لویی در گروه بازی کرد.

بیشتر کمتر