انیمیشن سیاره گنج

انیمیشن سیاره گنج
Treasure Planet

آدم آهنی که جیم در جزیره گنج پیدا می کند، آدم آهنی برای اینکه راز مهمی را افشا نکند، حافظه اش از بین رفته است. و در لحظات آخر وقوع حادثه مهم جیم حافظه او را بر می گرداند.

کارگردان: Ron Clements , John Musker
نویسنده: Ron Clements , John Musker , Rob Edwards
تهیه کننده: Ron Clements , John Musker
سال تولید: 2002
نوع: سینمایی
مدت زمان: 1 ساعت

ویدئوها

تیزر انیمیشن

داستان کامل

در سیاره مونترسور ، جیم هاوکینز جوان افسون دزد دریایی افسانه ای ناتانیل فلینت و توانایی او برای ظهور از ناکجاآباد ، حمله به کشتی های عبوری و ناپدید شدن به منظور پنهان کردن غنائم در “سیاره گنج” مرموز است. 12 سال بعد ، جیم به دلیل کنار گذاشتن پدرش از مادر و مادرش ، به یک مزاحم گوشه گیر و منزوی تبدیل شد. او با اکراه به مادرش سارا كمك می كند تا مسافرخانه بنبو خانواده را اداره كند و از “كشتی های خورشیدی آلپونیان” سرگرمی به دست می آورد: سوار شدن روی آسمان روی تخته دریایی مجهز به موشك.

یک روز ، یک سفینه فضایی نزدیک کاروانسرا سقوط می کند. خلبان در حال مرگ ، بیلی استخوان ، به جیم کره ای می دهد و به او می گوید “مواظب سایبورگ باش”. ناگهان گروهی از دزدان دریایی در حالی که جیم ، مادرش و دوست سگ مانند آنها دکتر دلبرت داپلر فرار می کنند ، به مسافرخانه حمله می کنند و آن را می سوزانند. در مطالعه داپلر ، جیم کشف کرد که کره یک پروژکتور هولوگرافیک است که شامل یک نقشه ستاره ای است و به محل سیاره گنج منجر می شود. علیرغم عدم تمایل سارا ، جیم و داپلر تصمیم می گیرند برای بدست آوردن سرمایه برای بازسازی مسافرخانه به Treasure Planet سفر کنند.

داپلر مأموریت یافتن کشتی سیاره گنج را به کشتی RLS Legacy سفارش می دهد. این کشتی توسط ناخدا گربه آملیا گربه سانت به همراه همسر اول پوست سنگ و منظم او ، آقای ارو فرماندهی می شود. خدمه این یک دسته پرچم است و به طور مخفیانه توسط آشپز نیمه ربات جان سیلور هدایت می شود ، که جیم مظنون است سایبورگ مورد هشدار اوست. جیم برای کار در گالی فرستاده می شود ، جایی که وی تحت نظارت سیلور و حیوان خانگی تغییر شکل دهنده اش ، مورف ، قرار می گیرد تا مانع از کشف جاهل ناصحیح خدمه توسط جیم شود. علی رغم بی اعتمادی جیم به سیلور ، آنها به زودی رابطه پرفروش پدر و فرزندی برقرار کردند.

در طول سفر ، کشتی با یک ابرنواختر روبرو می شود و جیم خط نجات همه اعضای خدمه را تأمین می کند. با تشکیل سیاهچاله از ابرنواختر ، خدمه بی رحم و پرخاشگر حشره کش Scroop مخفیانه حیات نجات آقای ارو را که در سیاهچاله به جان خود می افتد ، قطع می کند. کشتی موفق می شود تا امواج شوک را به ایمنی برساند و در حالی که جیم برای عدم ایمن نگه داشتن خط نجات Arrow به درستی آماده شده است ، خدمه از دست دادن Arrow عزادار می شوند. جیم بعداً توسط سیلور که می داند اسکروپ مسئول مرگ ارو است ، آرامش می یابد.

با رسیدن کشتی به Treasure Planet ، جیم خدمه را شنیده و به زودی متوجه می شود که آنها واقعاً دزدان دریایی هستند که توسط سیلور هدایت می شوند و یک شورش فوران می کند. جیم ، داپلر ، آملیا و مورف آماده رها کردن کشتی می شوند. جیم نقشه را بازیابی می کند و سیلور او را هدف قرار می دهد ، اما نمی تواند خودش را برای شلیک به جیم بیاورد و به او اجازه می دهد تا با دیگران فرار کند. گروه در حین فرار سرنگون شده و آملیا را زخمی می کند و آنها متوجه می شوند که نقشه در واقع مبدل مورف بوده است ، نقشه ای که در کشتی با طناب طنابی باقی مانده بود که مورف نقشه را به آنجا برده بود.

آنها هنگام کاوش در جنگل های Treasure Planet ، به زودی با B.E.N. ، یک ربات ناوبری متروکه که حافظه اصلی خود را از دست داده است ملاقات می کنند و آنها را برای پناه دادن به خانه خود دعوت می کند. دزدان دریایی گروه را در آنجا گوشه ای می کنند. با استفاده از یک گذرگاه مخفی ، جیم ، مورف و B.E.N. برای تلاش برای بازیابی نقشه ، یک قایق طولانی را پرواز کنید تا به Legacy برگردد. اسکروپ ، که از کشتی محافظت می کند ، از حضور و حملات آنها آگاه می شود. هنگامی که نیروی جاذبه مصنوعی در طول مبارزه از کار می افتد ، اسکروپ تلاش می کند جیم را از کشتی جدا کند ، اما جیم موفق می شود او را با لگد از آب خارج کند تا در عمق فضا شناور شود و بمیرد. آنها نقشه را بدست می آورند ، اما پس از بازگشت توسط سیلور و خدمه او ، که قبلا داپلر و آملیا را اسیر کرده اند ، گرفتار می شوند.

نقره جیم را مجبور به استفاده از نقشه می کند ، و آنها را به پورتالی هدایت می کند که به هر مکانی در جهان باز می شود ، جیم متوجه می شود که چگونه فلینت حملات خود را انجام داده است. آنها دریچه ای را به مرکز سیاره گنج باز می کنند ، در می یابند که این سیاره واقعاً یک ماشین باستانی است که فلینت دستور آن را برای نگهداری گنج خود می دهد ، اما با ورود به هسته سیاره یک حسگر پنهان را قدم می زنند. در حالی که دزدان دریایی برای جمع آوری غنیمت آماده می شوند ، جیم بقایای اسکلتی فلینت را پیدا می کند و م missingلفه گمشده را به رایانه شناختی B.E.N نگه می دارد. او آن را دوباره وارد می کند ، و B.E.N. بلافاصله به یاد می آورد که فلینت سیاره را تقلب کرده بود تا با کشف گنج منفجر شود. این سیاره به زودی از هم می پاشد. سیلور که نمی خواست با دست خالی برود ، سعی می کند با کشتی فلینت که با کسری از گنج همراه است فرار کند ، اما در نهایت اجازه می دهد تا آن را نجات دهد تا جان جیم را نجات دهد. بازماندگان دوباره به میراث فرار می کنند ، اما آسیب می بیند و نمی تواند به موقع از جو سیاره فرار کند. جیم یک تخته شناور موقت ساخته شده با موشک را سوار می کند و جلوتر از کشتی به سمت درگاه سوار می شود. در آخرین لحظه ، جیم پورتال را به ایستگاه فضایی مونترسور تنظیم می کند ، و هم او و هم خدمه به موقع و با خیال راحت انفجار سیاره را پاک می کنند.

جیم سیلور را در زیر عرشه هایی پیدا می کند که می خواهد از قضاوت قریب الوقوع خود فرار کند. او به او اجازه می دهد که برود ، و سیلور از او می خواهد که مورف را نگه دارد و همچنین مشتی از گنجی را که توانسته پس انداز کند برای بازسازی مسافرخانه بنبو به او بدهد ، معتقد است که جیم “ستاره ها را به هم می زند”. مدتی بعد ، مهمانی در مسافرخانه بازسازی شده برگزار می شود. داپلر و آملیا ازدواج کرده اند و فرزندان خود را داشتند و جیم پس از بلوغ زیر نظر سیلور ، به یک شاگرد بین ستاره ای تبدیل شده است. جیم به آسمان ها نگاه می کند و تصویری از سیلور را در ابرها می بیند.

بیشتر کمتر