انیمیشن سفرهای گالیور

انیمیشن سفرهای گالیور
Gulliver's Travels

از میان تمام شرارت های یَهوها تنها به یک چیز نمی توانم خو بگیرم و آن هم غرور و نخوت بود

کارگردان: Charles Sturridge
نویسنده: Don Black
تهیه کننده: Sophie-Marie Werdin , Marcus Hamann
سال تولید: 1977
نوع: سینمایی
مدت زمان: 1 ساعت

داستان کامل

در 5 نوامبر 1699 ، لموئل گالیور پس از طوفان در دریا و غرق شدن نهایی کشتی ، در ساحل لیلپوت شستشو می کند. به دنبال آرامش طوفان ، گاری شهر گابی با وحشت از جلوی گالیور (“همه چیز خوب است”) تصادف می کند و با سرعتی به سمت لیلیپوت می رود تا به پادشاه لیتل از “غول در ساحل” اخطار دهد. همانطور که این اتفاق می افتد ، King Little of Lilliput و King Bombo of Blefescu به ترتیب در حال عقد قرارداد ازدواج بین فرزندان خود ، Princess Glory و Prince David of Blefuscu هستند. همه چیز خوب است تا زمانی که بحث بر سر این که سرود ملی در عروسی باید اجرا شود ، خوب است. سرود لیلیپوت (“مومن”) یا سرود بلفوسکو (“برای همیشه”). با عصبانیت ، پادشاه بمبو عروسی را لغو می کند و علیه لیلیپوت اعلام جنگ می کند. او به سرعت از این تصمیم خود پشیمان می شود و تصمیم می گیرد که باید عذرخواهی کند و جنگ را لغو کند ، تا اینکه سرانجام گبی راه خود را برای هشدار به پادشاه لیتل و یکی از نگهبانان لیلیپوتی به طور تصادفی پادشاه بمبو را گرفت.

گبی از “غول” به كینگ لیتل می گوید ، و یك گروه كوچك را به سمت ساحل سوق می دهد تا او را اسیر كند. در آنجا لیلیپوتها گالیور را به واگنی می بندند كه وی را به آن سوار می كنند. صبح روز بعد ، گالیور بیدار می شود و خودش را آزاد می کند. Lilliputians تا رسیدن ناوگان Blefuscuian به Lilliput وحشت دارند. حمله آنها هنگامی که گالیور را می بینند ، قطع می شود و بمبو و همه نیروهایش را به عقب نشینی می فرستد. Liliputians با درک اینکه می توانند از گالیور به عنوان سلاح استفاده کنند ، با مهمان نوازی با او رفتار می کنند و حتی یک لباس جدید برای او درست می کنند. (“It’s a Hap-Hap Happy Day”)

پادشاه بمبو که به Blefuscu برگشته است ، از شکست خجالت کشیده و به سه جاسوس خود در Lilliput ، Sneak ، Snoop و Snitch دستور می دهد تا از این غول “وگرنه” خلاص شوند. در همین حال ، به مناسبت جشن شکست ، لیلیپوتیان ها گالیور را به صرف شام و یک نمایش (“مرغ های آبی در مهتاب”) پذیرایی می کنند. وقتی لیلیپوتی ها بعد از نمایش به خواب می روند ، گالیور به ساحل می رود ، غافل از اینکه اسلحه اش را گرفته اند. هنگامی که او به ساحل می رسد ، گالیور هنگام خواندن “من یک رویا را می شنوم (به خانه برگرد)” از زندگی خود به عنوان یک ملوان دلتنگ می شود. روز بعد ، پس از چند اسب بازی با گابی ، مخفیگاهی که در آن سه جاسوس بلفوفسکی قرار گرفته است آتش می گیرد و گالیور برای خاموش کردن آن هجوم می آورد. بعداً همان شب ، شاهزاده دیوید برای دیدار از پرنسس گلوری سری به لیلیپوت می زند. گبی صدای شاهزاده را می شنود که آواز “Forever” را می خواند و او را با جاسوسی اشتباه می گیرد ، به نگهبانان دستور می دهد تا به شاهزاده حمله کنند. گالیور با مشاهده این موضوع ، دیوید و گلوری را در دستان خود برمی دارد و آنها علت جنگ را به او می گویند. گالیور پیشنهاد می کند که آنها “Faithful” و “Forever” را در یک آهنگ ترکیب کنند.

در بلفوسکو ، بمبو پیامی از جاسوسان خود دریافت می کند که به او اطمینان می دهد گالیور به زودی “اردک مرده” خواهد شد و توسط کبوتر حامل اعلام می کند که سحرگاه حمله خواهد کرد. گبی این پیام را رهگیری می کند و به لیلیپوتی ها هشدار می دهد. به همین دلیل ، جاسوسان تا زمانی که گبی را دستگیر نکنند ، از حمله مطلع نیستند ، همانطور که لیلیپوتی ها در حال حرکت به سمت ساحل هستند (“ما اکنون همه با هم هستیم”) و با عجله تپانچه گالیور را آماده می کنند. با نزدیک شدن ناوگان بلفوسکویی به لیلیپوت ، گالیور از آنها می خواهد اسلحه خود را بگذارند و مسائل خود را به صورت مسالمت آمیز حل و فصل کنند. هنگامی که آنها به تیراندازی ادامه می دهند ، او کشتی های Blefuscuian را با استفاده از لنگرهایشان به هم گره می زند و آنها را خلع سلاح شده به ساحل می کشاند. جاسوسان از روی صخره ای گالیور را هدف گرفته و شلیک می کنند ، اما پرنس دیوید شلیک را منحرف می کند و در حالی که این کار را انجام می دهد ، به مرگ آشکار او می افتد. گالیور با استفاده از بدن دیوید برای نشان دادن حرف خود ، لیلیپوت و بلفوسکو را به خاطر جنگهای بی معنیشان سرزنش می کند. در حالی که آنها آتش بس را برقرار می کنند ، گالیور نشان می دهد که دیوید صدمه ای ندیده است ، پس از آن دیوید و گلوری آهنگ ترکیبی خود را برای شنیدن همه می خوانند. (“همیشه وفادار”). پس از آن هر دو طرف کشتی جدیدی را برای گالیور ساختند که وی در آن حرکت می کند و او به غروب خورشید در اقیانوس می رود.

بیشتر کمتر