انیمیشن سامی؛ دور دنیا در 50 سال

انیمیشن سامی؛ دور دنیا در 50 سال
A Turtle's Tale: Sammy's Adventures

سفر و ماجراجویی لاک‌پشت‌ها در اقیانوس‌ها

کارگردان: Ben Stassen
نویسنده: Ben Stassen
تهیه کننده: Gina Gallo , Ben Stassen , Mimi Maynard , Domonic Paris , Caroline Van Iseghem
سال تولید: 2010
نوع: سینمایی
مدت زمان: 1 ساعت

ویدئوها

تیزر انیمیشن

داستان کامل

در سال 1959 ، سامی ، یک لاک پشت دریایی سبز ، در یک ساحل خالی از سکنه تخلیه می شود و هنگام تلاش برای بالا رفتن از یک شیب ماسه توسط یک مرغ دریایی گرفتار می شود. او موفق می شود به همراه لاک پشت دریایی دیگری به نام شلی که توسط یک مرغ دریایی دیگر گرفتار شد ، فرار کند. سامی به یک قایق قدیمی می افتد و با از دست دادن شلی به دریا تاسمان منتقل می شود. بعداً او با یک جوجه کشی چرمی به نام ری دوست می شود. این دو دوست با هم بزرگ می شوند.

روزی ری یک اختاپوس روزانه سامی را پیدا کرد که دوست تازه پیدا شده اش اسلیم است ، اما آنها مجبور به پناه گرفتن از نشت نفت ، ناشی از غرق شدن کشتی نفت کش هستند. پس از فرو ریختن قایق ، سامی و ری در تورهای تراول گیر می شوند و از هم جدا می شوند. ساعاتی بعد ، سامی دوباره به دریا پرتاب می شود ، اما توسط یک دلفین نجات می یابد.

سامی خود را به ساحل می رساند و روز بعد خود را در محوطه ای محصور می کند ، که توسط هیپی های انسانی گرفته شده و یک شرکت کوتاه مدت انگلیسی به نام Fluffy دارد. سرانجام سامی محوطه محوطه را با لاک پشت بزرگتری به نام Vera به اشتراک می گذارد ، با این حال Vera در دریا رها می شود زیرا به نظر می رسد این دو جفت نیستند. چندی نگذشته که هیپی های غیر مجاز توسط پلیس بیرون رانده می شوند و سامی را پشت سر می گذارند. سامی به اقیانوس برمی گردد و ورا به او پیوست. در جستجوی غذا ، سامی و ورا یک لاک پشت ماده را نجات می دهند که معلوم می شود شلی است.

سامی و شلی در اقیانوس ها سفر می کنند و در جستجوی گذرگاه مخفی که سامی شنیده است از اطراف می پرسند. سرانجام این دو لاک پشت خطرات کانال پاناما را شجاعانه جلوه می دهند اما هنگام تلاش برای عبور از قفل از یکدیگر جدا می شوند. سامی مسیر خود را به سمت قطب جنوب دنبال می کند ، جایی که توسط متخصصان محیط زیست انتخاب می شود و به کالیفرنیا منتقل می شود و یک بار دیگر با فلفی ملاقات می کند.

بلافاصله پس از رها شدن دوباره او به داخل اقیانوس ، از طرف سمي دو چرمی درخواست کمک به لاک پشت محبوس در ظرف را دارد. نجات دهنده او کسی نیست جز دوست قدیمی اش ری. با کمک ریتا دوست دختر ری ، سامی در یک گالئون خراب شده کاوش می کند و می یابد که شلی با لاک پشت دیگری قرار دارد. ریتا فاش می کند لاک پشتی به نام رابی فقط یک بچه بازی است. ری برای بدست آوردن قلب شلی ، از کوسه دندان بدون دندان آلبرت برای سامی کمک می گیرد تا بتواند نجات خود را انجام دهد. سرانجام دوباره با شلی پیوند یافتند ، این دو لاک پشت به همراه ری و ریتا به زادگاه خود بازگشتند و جوجه های خود را درست کنند. فیلم در حالی به پایان می رسد که سامی ، حالا پدربزرگ جدیدی است ، به نوه کوچکش کمک می کند تا از لانه خود خارج شود و از او می خواهد که سفر خودش را داشته باشد.

بیشتر کمتر