انیمیشن ربات ها

انیمیشن ربات ها
Robots: The IMAX Experience

رادنی به همراه پدر و مادرش در شهر کوچک ریوتون زندگی می کند تا این که یک روز بر اثریک اتفاق تصمیم می گیرد دنبال شخصیتی که الگو و الهام بخش اش هست برود ولی در همان ابتدا با بزرگترین چالش مواجهه می شود...

کارگردان: Chris Wedge
نویسنده: Ron Mita , Jim Mc Clain , David Lin
تهیه کننده: Jerry Davis , John C. Donkin , William Joyce
سال تولید: 2005
نوع: سینمایی
مدت زمان: 1 ساعت

ویدئوها

تیزر انیمیشن

داستان کامل

در دنیای پرجمعیت از روبات های باهوش ، رادنی كاپربوتوم ، پسر هرب و لیدیا كاپربوتوم از ریوت تاون ، یك مخترع جوان مشتاق است. وی بیگولد ، مخترع ، کارآفرین و نیکوکار مشهور را بت پرست می کند که شرکت وی ، صنایع بیگولد ، مخترعان دیگری را استخدام می کند و قطعات یدکی را در اختیار روبات ها قرار می دهد. به دنبال مثال بیگولد برای دیدن “نیاز ، رفع نیاز” ، رادنی یک ربات کوچک و پرنده به نام Wonderbot را برای کمک به پدرش که به عنوان ماشین ظرفشویی در یک رستوران کار می کند ، توسعه می دهد. وقتی سرپرست هرب ، آقای گانک با آنها روبرو می شود ، واندربوت از کار افتاده و خرابکاری در آشپزخانه ایجاد می کند و در نتیجه هرب بدهکار می شود.

برای کمک به هرب برای پرداخت خسارت ، امید دارد که Wonderbot را به صنایع Bigweld معرفی کند و به Robot City نقل مکان کند. به محض ورود به شهر ربات ، ردنی توسط رئیس فعلی شرکت ، Phineas T. Ratchet ، از صنایع Bigweld اخراج می شود ، که در غیاب بیگولد ، تولید قطعات یدکی و اختراعات را به نفع “ارتقا expensive” گران متوقف کرده است ، در نتیجه “از رده خارج” ربات هایی که قادر به پرداخت هزینه آنها نیستند یا مایل نیستند. مادر Ratchet ، مادام گاسکت ، Chop Shop را اداره می کند ، تاسیساتی که قراضه و قطعات یدکی (و بعضی اوقات ربات های قدیمی) را جمع می کند و آنها را ذوب می کند تا شمشهایی برای Upgrades ایجاد کند.

رادنی با فندر پینوئیلر ، فردی نیکوکار که در ایستگاه قطار ملاقات کرد ، دوست می شود. فندر او را به منزل شبانه روزی دیگری که در آن جمعیت دیگری به سر می برد ، می برد و در مجموع به آن “طاغوت ها” می گویند. بعد از اینکه او و روستی ها در خارج از محله برطرف شدند ، حرف از قدرت مکانیکی رودنی گسترش می یابد و او بعنوان یک قهرمان محلی مورد ستایش قرار می گیرد ، هرچند که به دلیل کمبود قطعات یدکی در نهایت قادر به کنار آمدن با تقاضا نیستند. به امید درخواست کمک Bigweld ، Rodney و Fender به Bigweld Ball نفوذ می کنند – جایی که Bigweld معمولاً ظاهر می شود – فقط برای اینکه Ratchet اعلام کند که Bigweld در آن حضور نخواهد داشت. خشمگین ، رادنی علناً راچت را رد می کند ، که به تیم امنیتی اش دستور می دهد او را از بین ببرند. کاپی ، یکی از مدیران صنایع Bigweld که مخالف برنامه های راچت است ، رادنی و فندر را نجات می دهد. فندر توسط یک رفتگر ، وسیله نقلیه ای که قراضه و وسایل نقلیه اضافی را جمع می کند ، دستگیر شده و به Chop Shop منتقل می شود و در آنجا متوجه می شود که طرح Gasket و Ratchet برای استفاده از ناوگان Super-Sweepers مسلح به شدت مسلح برای از بین بردن همه حالتهای فرعی در سراسر شهر شمش بیشتری درست کنید و بفروشید.

در همین حال ، رادنی و کاپی به عمارت بیگولد پرواز می کنند ، جایی که سرانجام بیگولد را پیدا می کنند و به او می گویند چه خبر است. بیگولد فاش می کند که حرص و اشتیاق راتچ و سودای کسب و کارش بر ایده آلیسم وی در مدیریت صنایع بیگولد پیروز شده و به رودنی و کاپی دستور می دهد که آنجا را ترک کنند. خرد شده ، رادنی با والدینش تماس می گیرد و قصد دارد به شهر ریوت برگردد. هرب ، رادنی را ترغیب می کند تا برای آرزوهایش بجنگد ، وگرنه بقیه عمر خود را مانند پشیمانی هرب با حسرت می گذراند. Fender با فرار از Chop Shop برمی گردد و نقشه Ratchet و Gasket را فاش می کند. رودنی برای جلوگیری از آنها Cappy و Rusties را گردهم آورد. بیگولد به آنها ملحق می شود ، وی پس از درک اینکه چقدر او و آرمانهایش برای رادنی معنی داشت ، عزم خود را به دست آورد.

این گروه به صنایع Bigweld برمی گردند و در آنجا Bigweld Ratchet را اخراج می کند ، که در نهایت او را بیهوش می کند ، همچنین قصد دارد او را ذوب کند. رادنی ، کاپی و واندربوت بیگولد را از راچت نجات می دهند و با روسسی ها در یک ماشین امنیتی در حالی که راچت نزدیک است فرار می کنند. ردنی برای رها شدن از ماشین Ratchet را لغزش می کند ، اما وسیله نقلیه آنها جلوی Chop Shop کنترل خود را از دست می دهد و Bigweld داخل آن غلت می خورد. ردنی که حاضر به تسلیم شدن نیست ، Rusties را برای نجات Bigweld ارتقا می دهد. رودنی ، كاپی و روستی ها ، در كنار ارتشی از رده خارج كه رودنی زودتر ترمیم كرده بود ، با راچت ، گاسكت و ارتش كارگرانشان جنگید. رادنی و بیگولد Super-Sweepers را بی حرکتی کرده و Ratchet را که به طور تصادفی گاسکت را در حین تلاش برای فرار با قرار دادن او در دستگاه زباله سوز ، می کشد ، شکست می دهد. راچت به طور تصادفی از ارتقا یافته خود محروم می شود و همراه پدرش به زنجیر کشیده می شود.

بیگولد با در اختیار گرفتن کنترل صنایع Bigweld بار دیگر قول می دهد قطعات یدکی را در دسترس همه قرار دهد. بعداً ، او یک مراسم عمومی در Rivet Town برگزار می کند ، جایی که او رادنی را به عنوان فرمانده دوم و جانشین نهایی خود معرفی می کند. رادنی قطعات جدیدی را برای هرب فراهم می کند و ابزاری مانند flugelhorn مانند برای تحقق بخشیدن به آرزوی خود در زمینه نوازندگی. پس از شروع متزلزل ، هرب در اجرای تحریک آمیز “Get Up Offa That Thing” ، رادنی ، کاپی ، روستی ها ، بیگولد و اهالی شهر را هدایت می کند.

بیشتر کمتر