انیمیشن راتاتویی
سال تولید: 2007
نوع: سینمایی
مدت زمان: 1 ساعت

داستان کامل

مولی ماهونی (ناتالی پورتمن) ، پیانیست آماتور ، کارمند “آقای Magorium’s Wonder Emporium” ، یک فروشگاه اسباب بازی جادویی است که توسط آقای ادوارد مگوریوم (داستین هافمن) 243 ساله اداره می شود. علاوه بر مولی و آقای ماگوریوم ، سازنده کتاب فروشی بلینی (تد لودزیک) ، یک فرد قدرتمند ، نیز استخدام شده است. اریک اپل باوم (زاک میلز) پسری است که روزانه به فروشگاه می آید و علی رغم سنش به عنوان کارمند فعالیت می کند.

آقای ماگوریوم به مولی مکعب مکعب ، یک تکه چوب می دهد و به او می گوید اگر به آن ایمان داشته باشد ، او را به زندگی جدید هدایت می کند. مولی می خواهد پیانیست و آهنگساز کنسرت شود اما نتوانسته است اولین کنسرت خود را به پایان برساند.

آقای ماگوریوم اعلام کرد که قصد “ترک” دارد و مغازه را به مولی می دهد. آقای ماگوریوم در حال آماده سازی برای عزیمت خود ، یک حسابدار ، هنری وستون (جیسون بیتمن) را استخدام می کند تا مدارک مغازه را سازماندهی کند و میراث خود را برای مولی تعیین کند. هنری اعتقاد ندارد که فروشگاه اسباب بازی جادویی است.

هنگامی که مولی از عدم توانایی خود در اداره صحیح فروشگاه ناراحت شد ، Emporium “عصبانیت می اندازد” و با اسباب بازی ها به همه افراد داخل حمله می کند تا اینکه آقای Magorium آن را آرام می کند. مولی متوجه می شود که آقای ماگوریوم قرار است بمیرد ، بنابراین او را سریع به بیمارستان منتقل می کند تا اینکه روز بعد مرخص شود. او سپس با نشان دادن شادی های زندگی به او جلوگیری می کند تا از رفتن آقای ماگوریوم جلوگیری کند. آقای Magorium هنگام بازگشت به فروشگاه ، از یادداشتهای صحنه شاه لیر شکسپیر استفاده می کند تا در مورد سادگی طبیعی مرگ قبل از مرگ خود نکته ای را بیان کند. مولی که خود را از داشتن یک فروشگاه جادویی ناتوان می داند ، Emporium را برای فروش قرار می دهد و فروشگاه تمام جادوی خود را از دست می دهد.

هنری برای تهیه اوراق فروش با مولی ملاقات می کند ، جایی که مکعب کنگره را می بیند و در مورد آن از او می پرسد. وقتی مولی اعتقاد کامل خود را به فروشگاه اعتراف کرد ، بلوک در اطراف فروشگاه پرواز می کند. هنری پس از مشاهده این مسئله از شوک غش می کند. وقتی او بیدار می شود و از مولی س questionsال می کند ، او به او می گوید که این یک رویا بود. او سپس می آموزد که مولی مکعب را پرواز داده و او را باور کرده است ، اگر مولی به خودش اعتقاد داشته باشد می تواند چیزی باشد. با افزایش اعتماد به نفس مولی ، فروشگاه به شکوه سابق خود بازمی گردد.

بیشتر کمتر