دور دنیا در ۸۰ روز

انیمیشن دور دنیا در ۸۰ روز La vuelta al mundo de Willy Fog

انیمیشنی است پر مخاطره و پرهیجان با اتفاقاتی زیبا و پایانی خوش.

کارگردان: Luis Ballester Bustos , Fumio Kurokawa
نویسنده: Jules Verne , Ryûzô Nakanishi
تهیه کننده: Claudio Biern Boyd , José Manuel Iglesias
سال تولید: 1983
نوع: مجموعه
مدت زمان: 26 دقیقه
گونه و ژانر:

داستان کامل انیمیشن

مانند هر روز صبح از زمانی که به Savile Row نقل مکان کرد ، ویلی فاگ ساعت 8:00 بیدار می شود و برای بنده خود زنگ می زند ، فقط به یاد می آورد که او روز گذشته او را به دلیل عدم توانایی در برنامه دقیق فاگ اخراج کرد. وی قبلاً مصاحبه ای را برای جایگزینی ترتیب داده است – ریگودون ، نوازنده سابق سیرک ، که اکنون حتی برای تعیین وقت 11:00 صبح خود به سمت خانه فاگ می شتابد. همکار قدیمی سیرک وی ، ریگوودون ، تیکو ، که در کیف مسافرتی خود پنهان شده است ، همراه است و وی را از طریق مصاحبه راهنمایی می کند ، که با رسیدن 4 دقیقه تأخیر ریگودون شروع بدی می کند. با این وجود ، ریگودون توسط فاگ به عنوان ساقی خود استخدام می شود و به زودی به باشگاه اصلاحات عزیمت می کند.

در این کلوپ ، موضوع اصلی مکالمه سرقت اخیر 55000 پوند از بانک انگلیس است که تا آمدن رئیس بانک آقای سالیوان و درخواست تغییر موضوع مورد بحث قرار گرفت. اظهار نظر سولیوان مبنی بر اینکه این سارق هنوز در لندن است باعث می شود که لرد گینس سالخورده مقاله ای را در Morning Chronicle ارائه دهد ، که در آن جزئیات چگونگی سفر به دور دنیا در هشتاد روز ذکر شده است. در این مقاله آمده است كه یكی با قطار از لندن به مقصد دوور عزیمت می كند و از آنجا به كاله می رود و به پاریس می رود. از آنجا ، یک سفر قطار به Brindisi ، و کانال سوئز ، همه در عرض یک هفته است. با دور زدن شبه جزیره عربستان ، فرد در روز 20 وارد بمبئی می شود و سپس یک سفر راه آهن سه روزه به کلکته می رود. در روز 33 به هنگ کنگ ، در روز 39 در یوکوهاما و سپس در یک گذرگاه سه هفته ای ماموت از اقیانوس آرام برای رسیدن به سانفرانسیسکو در روز 61 ، یک عبور قطار یک هفته ای به شهر نیویورک و سپس سرانجام نه روزه عبور از اقیانوس اطلس به لندن و امکان گردش در کره زمین در هشتاد روز را فراهم می کند. اعضای دیگر باشگاه به پیشنهاد لرد گینس مبنی بر اینکه اگر جوان تر بود این چالش را قبول می کرد ، می خندند و باعث می شود مه با به عهده گرفتن این وظیفه ، از افتخار خود دفاع کند. سالیوان 5 هزار پوند برای Fog شرط می بندد كه این غیرممكن است ، و شركت های اضافی سه عضو دیگر باشگاه نیز این مبلغ را به 20 هزار پوند افزایش می دهد. وی سپس با اعلام اینکه همان شب آنجا را ترک می کند باشگاه را متحیر می کند و قول می دهد تا ساعت 20:45 بعد از ظهر 21 دسامبر 1872 به باشگاه بازگردد.

ریگودون از شنیدن خبر سفر قریب الوقوع آنها ، که زندگی خود را در سفر با سیرک گذرانده است ، خیلی هیجان زده نیست. با این حال ، او در حالی که تیکو هنوز مخفی شده است ، با وقار با استاد خود همراه می شود. با این حال ، آنها چیزی نمی دانند که توسط سه نفر که تصمیم به توقف پیشرفت خود دارند ، آنها را تعقیب می کند. بازرس دیکس و کنستانبل بولی از اسکاتلند یارد متقاعد شده اند که فاگ دزدی است که بانک انگلیس را سرقت کرده و ترانسفر شرور و متبحر ، یک خرابکار ، توسط آقای سالیوان استخدام شد تا از هر طریقی مانع سفر مه شود.

بیشتر
کمتر