انیمیشن در جستجوی دوری

انیمیشن در جستجوی دوری
Finding dory

داستان فیلم در خصوص «دوری» شخصیت فراموشکار است. زمان داستان یکسال بعد از پیدا کردن نمو و در سواحل کالیفرنیا رخ می‌دهد. دوری به یاد می‌آورد خانواده‌ای دارد که در آن سر دریا زندگی کنند و با کمک دوستانش به دنبال خانواده می‌گردد. اما سر از یک موسسه تحقیقات دریایی در میاورد و از دوستانش جدا می‌افتد. نمو و پدرش سعی در نجات او دارند.

کارگردان: Andrew Stanton
نویسنده: Andrew Stanton
تهیه کننده: Lindsey Collins
سال تولید: 2016
نوع: سینمایی
مدت زمان: 1 ساعت

ویدئوها

تیزر انیمیشن

داستان کامل

دوری ، تنگ آبی سلطنتی ، در کودکی از والدینش ، جنی و چارلی جدا می شود. با بزرگ شدن ، دوری تلاش می کند تا آنها را جستجو کند ، اما به دلیل از دست دادن حافظه کوتاه مدت ، به تدریج آنها را فراموش می کند. بعداً ، او به مارلین ماهی دلقک پیوست و به دنبال نمو رفت.

یک سال پس از ملاقات با مارلین و نمو ، دوری با آنها در ریف خود زندگی می کند. یک روز ، دوری فلاش بک دارد و پدر و مادرش را به یاد می آورد. او تصمیم می گیرد به دنبال آنها بگردد ، اما مشکل حافظه او مانعی است. او ناگهان به یاد می آورد که وقتی نمو نام را ذکر کرد ، آنها در “جواهر خلیج مورو ، کالیفرنیا” در آن سوی اقیانوس زندگی می کردند.

مارلین و نمو دوری را در سفر همراهی می کنند. آنها با کمک Crush ، دوست لاک پشت دریایی آنها ، California California را به کالیفرنیا می رسانند. به محض ورود ، آنها در یک غرق کشتی پر از بار گمشده کشف می کنند ، جایی که دوری به طور تصادفی ماهی مرکب غول پیکر هومبولد را بیدار می کند ، آنها را تعقیب می کند و تقریبا نمو را می بلعد. آنها موفق می شوند ماهی مرکب را در یک کانتینر بزرگ حمل و نقل به دام بیندازند و مارلین به دلیل به خطر انداختن آنها ، دوری را کینه می کند. احساسات او جریحه دار شد ، دوری برای جستجوی کمک به آنجا می رود که در آنجا توسط اعضای کارمندان از مقصد نزدیک این سه نفر ، موسسه زندگی دریایی اسیر می شود.

Dory در قرنطینه قرار می گیرد و برچسب گذاری می شود. او در آنجا با هشت پا هفت تنی اما خیرخواهانه به نام هنک ملاقات می کند. برچسب دوری او را برای انتقال به یک آکواریوم در کلیولند مشخص می کند. هنک ، که می ترسد دوباره به اقیانوس رها شود ، موافقت می کند تا در ازای برچسب خود ، به دری کمک کند والدینش را پیدا کند. در یکی از نمایشگاه ها ، دوری با دوست دوران کودکی خود Destiny ، یک کوسه نهنگ بینا ، که قبلاً از طریق لوله ها با دوری ارتباط برقرار می کرد ، و بیلی ، یک نهنگ بلوگا ، که به اشتباه معتقد است توانایی خود را در تکمیل زندگی از دست داده است ، روبرو می شود. متعاقباً دوری زندگی در کنار پدر و مادرش را پشت سر می گذارد و برای یادآوری جزئیات تلاش می کند. او سرانجام به یاد می آورد که چگونه از والدین جدا شده است: او یک شب صدای گریه مادرش را شنید ، آنجا را ترک کرد تا یک پوسته را برای روحیه دادنش بیرون بیاورد ، و یک جریان ماسوره خارج از اقیانوس او را به آنجا کشید.

مارلین و نمو برای نجات دوری تلاش می کنند. با کمک دو شیر دریایی تنبل کالیفرنیا به نام های Fluke و Rudder و یک لون مشترک به نام بکی ، آنها موفق می شوند وارد موسسه شوند و او را در سیستم لوله پیدا کنند. تنگهای آبی دیگر به آنها می گویند که والدین دوری مدتها پیش برای جستجوی او از موسسه فرار کرده اند و دیگر هرگز برنگشته اند و دوری را باور می کنند که آنها فوت کرده اند. هنک دوری را از تانک بازیابی می کند و به طور تصادفی مارلین و نمو را پشت سر می گذارد. سپس وی توسط یکی از کارمندان دستگیر شده و ناخواسته دوری را به درون فاضلاب می اندازد و او را به اقیانوس می راند. در حالی که بی هدف سرگردان است ، با دنباله ای از پوسته ها روبرو می شود. با یادآوری اینکه وقتی او جوان بود ، پدر و مادرش مسیر مشابهی را برای کمک به او در یافتن راه بازگشت به خانه ترتیب داده بودند ، او آن را دنبال می کند. در انتهای مسیر ، دوری یک مرجان مغزی خالی را پیدا می کند که دارای چندین مسیر پوسته است و به آن منتهی می شود. همانطور که او برای رفتن برگشت ، پدر و مادرش می رسند. آنها به او می گویند سالها صرف ریختن مسیرهای پیاده روی کرده اند تا او امیدوار باشد که سرانجام آنها را پیدا کند.

مارلین ، نمو و هنک سرانجام در کامیونی که موجودات مختلف آبزی را به کلیولند می بردند. سرنوشت و بیلی برای کمک به دوری در نجات آنها از نمایشگاه خود فرار کردند. دوری هنگامی که سوار کامیون شد ، هنک را ترغیب می کند تا با او به دریا برگردد و با هم ، آنها کامیون را ربوده و آنرا از بزرگراههای شلوغ عبور داده و ویرانی ایجاد می کنند ، قبل از اینکه آن را به دریا بزنند ، همه ماهی ها را آزاد می کنند. دوری به همراه والدین و دوستان جدیدش با مارلین و نمو به صخره برمی گردند.

در یک صحنه پس از اعتبار ، Tank Gang (از Finding Nemo) ، که هنوز در داخل کیسه های پلاستیکی خود (که اکنون در جلبک ها پوشانده شده است) گرفتار شده است ، یک سال پس از شناور کردن در اقیانوس آرام به کالیفرنیا می رسد ، جایی که توسط کارکنان موسسه زندگی دریایی.

بیشتر کمتر