انیمیشن دامبو

انیمیشن دامبو
Dumbo

خودباوری و پرورش استعداد راه موفقیت است.

کارگردان: Ben Sharpsteen
نویسنده: Joe Grant , Dick Huemer‎
تهیه کننده: Walt Disney , Samuel Armstrong
سال تولید: 1941
نوع: سینمایی
مدت زمان: 1 ساعت

ویدئوها

تیزر انیمیشن

داستان کامل

با گذشت در مارس 1941 ، دسته ای از لک لک ها نوزادان را به حیوانات سیرک در “محله های زمستانی” در فلوریدا تحویل دادند. همه مادران بسته های خود را قبل از عزیمت تحویل می گیرند به جز فیل خانم جامبو. هنگام مسافرت با قطار ، یک لک لک گمشده فیل را برای او به ارمغان می آورد که در کمال تعجب فیلهای دیگر ، با گوش های بسیار زیبایی تزئین شده است. او را مورد تمسخر قرار داده و به او لقب “دامبو” می دهند. خانم جامبو سعی می کند باوقار باقی بماند و با تمام عشق مادری با فرزندش رفتار می کند ، اما وقتی گروهی از افراد شرور مجبور به تمسخر دامبو می شوند ، خانم جامبو یکی از آنها را با صندوق عقب می گیرد و به او اسپان می زند. مدیر حلقه سیرک خانم جامبو را دیوانه می داند و او را در قفس حبس کرده است. دامبو تنها در میان بقیه گروه سیرک به یک پاریا تبدیل شده است. موش کوچکی به نام تیموتی از دامبو کنسول می کند و نذر می کند که از او یک ستاره بسازد.

مدیر حلقه پس از تشویق مخفیانه توسط تیموتی ، دامبو را به بالای یک شیرین کاری هرم فیل تبدیل می کند. هنگامی که دامبو از بالای گوشهای او پا می گذارد و هدف خود را از دست می دهد ، عملکرد ناخوشایند انجام می شود و باعث می شود که فیل های دیگر آسیب های مختلف ببینند و قله بزرگ را پایین آورند. دامبو در نتیجه باعث شرمساری فیلهای دیگر می شود ، و نقش اصلی را در عملی بازی می کند که باعث می شود او درون یک گلدان پر از پای قرار بگیرد. دامبو با وجود محبوبیت و شهرت جدید خود ، از این شغل متنفر است و اکنون بیش از هر زمان دیگری بدبخت است. تیموتی برای تشویق دامبو او را به دیدار مادر زندانی اش می برد. این دو قادر به دیدن یکدیگر رو در رو نیستند و فقط می توانند تنه ها را بهم بپیچند. در راه بازگشت ، دامبو گریه می کند و سپس سکسکه می کند ، بنابراین تیموتی او را برای نوشیدن آب از سطلی می برد که برای آنها ناشناخته ، بطور تصادفی یک بطری شامپاین توسط دلقک ها به آن ریخته است. در نتیجه دامبو و تیموتی هر دو مست می شوند و توهمات سورئال فیلهای صورتی دارند.

صبح روز بعد ، دامبو و تیموتی توسط گروهی از کلاغها بیدار می شوند که از یافتن فیل نشسته روی بلندترین شاخه های درخت متعجب می شوند. با عبور از حیرت اولیه ، تیموتی تصور می کند که دامبو با استفاده از گوش های بزرگش به عنوان بال ، موفق به پرواز شده است. تیموتی یک دامبو ناامن را ترغیب می کند تا با حمایت رهبر کلاغها از این هدیه استفاده کند ، او یکی از پرهای خود را به دامبو می دهد و او را متقاعد می کند که این ویژگی دارای ویژگی های جادویی است که به او امکان پرواز می دهد. تیموتی در بازگشت به سیرک به دامبو پیشنهاد می کند که عمل دلقک خود را به یک نمایش پرواز تبدیل کند. در حالی که دامبو گوش های خود را در هنگام افتادن باز می کند ، او پر را از دست می دهد و وحشت می کند. تیموتی به سرعت اعتراف می کند که پر هرگز جادویی نبوده و هنوز هم قادر به پرواز است. دامبو از غواصی بیرون آمده و به دور سیرک پرواز می کند و سرانجام در حالی که تماشاچیان مبهوت با حیرت نگاهشان می کنند ، به شکنجه گران خود پاسخ می دهند. پس از این اجرا ، دامبو به یک احساس رسانه تبدیل می شود. تیموتی مدیر او می شود و مالک جدید سیرک و به دامبو و خانم جامبو یک ماشین خصوصی در قطار سیرک داده می شود. مدتی بعد ، در حالی که موتور حساس مناقصه ، کیسی جونیور (که قبلاً در فیلم دیده شده است) به مقصد بعدی سفر می کند ، خانم جامبو ، دامبو و کلاغ ها در دور دست خداحافظی می کنند ، با دوستان جدید فیل کوچک آرزوی موفقیت می کنند.

بیشتر کمتر