انیمیشن داستان لگو

انیمیشن داستان لگو
The Lego Movie


کارگردان: Phil Lord
سال تولید: 2014
نوع: مجموعه
مدت زمان: 1 ساعت

داستان کامل

جادوگر ویتروویوس در یک جهان لگو پر از مینی فیگورهای انسانی ، سعی در محافظت از یک ابر سلاح به نام “کراگل” در برابر شرارت لرد بیزینس دارد. او در این کار کوتاهی می کند ، اما پیشگویی می کند که شخصی به نام “ویژه” قطعه مقاومت را پیدا می کند که قادر به متوقف کردن کراگل است. لرد بیزینس در حالی که جعلی بودن پیشگویی است ، ویتروویوس را از روی صخره ای دور می کند.

8 سال و نیم بعد ، یک کارگر ساختمانی به نام Emmet Brickowski با زنی به نام Wyldstyle روبرو می شود که پس از ساعت ها در محل ساخت و ساز Emmet در جستجوی چیزی است. وقتی او تحقیق می کند ، امت در گودالی می افتد و قطعه مقاومت را پیدا می کند. امت مجبور به لمس آن می شود ، دیدهای واضحی را تجربه می کند و از بین می رود. او با قطعه مقاومت متصل به پشت در بازداشت بد پلیس ، ستوان تجارت ، از خواب بیدار می شود. امت از برنامه های تجارت برای یخ زدن جهان با Kragle ، یک لوله چسب Krazy با برچسب که تا حدی مالیده شده است ، آگاه شد. قطعه مقاومت درپوش لوله است. ویلد استایل ، امت را نجات می دهد و معتقد است که او خاص است. آنها از بد پلیس فرار می کنند و به دنیای غرب سفر می کنند و در آنجا با یک ویتروویوس نابینا ملاقات می کنند. امت می فهمد که او و ویلدستایل سازنده اصلی هستند – افرادی که قادر به ساختن هر چیزی هستند که بدون راهنمای دستورالعمل نیاز دارند – که مخالف تلاش های تجاری برای سرکوب خلاقیت خود هستند. گرچه از یافتن امت ناامید کننده است که استاد سازنده نیست ، اما Wyldstyle و Vitruvius وقتی خاطرات انسانی به نام “مرد طبقه بالا” را به یاد می آورند ، از توانایی بالقوه وی اطمینان پیدا می کنند.

امت ، ویلد استایل و ویتروویوس با کمک بتمن از نیروهای بد پلیس طفره می روند. آنها به Cloud Cooko Land ، جایی که همه سازندگان اصلی در آن مخفی شده اند ، فرار می کنند و در یک شورای استاد سازندگان شرکت می کنند ، کسانی که از ترسو بودن Emmet تحت تأثیر قرار نمی گیرند و از کمک به او برای مبارزه با تجارت خودداری می کنند. نیروهای بد پلیس به جز امت و دوستانش به همه حمله می کنند و آنها را اسیر می کنند. امت پس از نجات از غرق شدن توسط دزد دریایی مت ریش ، نقشه ای را برای نفوذ به مقرهای تجاری و خلع سلاح Kragle طراحی می کند. با نزدیک شدن به موفقیت این طرح ، او و دوستانش دستگیر و زندانی می شوند و ویتروویوس توسط لرد بیزینس کشته می شود ، او قطعه مقاومت را به ورطه ای می اندازد و مقرهای خود را برای تخریب خود تنظیم می کند و همه افراد حاضر را به مرگ می کشاند. ویتروویوس نشان می دهد که او هنگام مرگ پیشگویی ها را مرتکب شده است ، اما دوباره نزد امت به عنوان یک شبح ظاهر می شود و به او می گوید که این خودباوری وی است که او را ویژه می کند. گره خورده به باتری مکانیسم خود تخریب ، امت خودش را از لبه برج دور می کند و دوستانش و استاد سازندگان را نجات می دهد. ویلدستایل با الهام از فداکاری امت ، مردم لگو را در سراسر جهان گردهم می آورد تا از هر خلاقیتی که برای ساخت ماشین ها و سلاح ها برای مبارزه با نیروهای تجاری استفاده می کنند.

امت خود را در دنیای واقعی می یابد ، جایی که حوادث داستان توسط پسری ، فین ، در زیر صحنه لگو پدرش در زیرزمین بازی می شود. پدر – که به “مرد طبقه بالا” معروف است – پسرش را به دلیل ایجاد انواع مختلف بازی های مختلف جنجالی می کند و ادامه می دهد تا خلاقیت های کامل ادراک شده خود را بهم بچسباند. امت با درک خطری که دوستانش در معرض خطر قرار دارند ، خود را به حرکت در می آورد و توجه فین را به خود جلب می کند. فین امت و قطعه مقاومت را به مجموعه برمی گرداند ، جایی که امت قدرت یک استاد ساز را دارد و با تجارت روبرو می شود. در دنیای واقعی ، پدر فین به خلاقیت های پسرش نگاه می کند و به سرعت می بیند که تجارت شرور بر اساس او بنا شده است. از طریق سخنرانی امت برای تجارت ، فین به پدرش می گوید که او بسیار خاص است و قدرت تغییر همه چیز را دارد. پدر فین با پسرش آشتی می کند ، که به عنوان بیزینس تغییر حالت می دهد ، Kragle را با قطعه مقاومت می بندد ، و قربانیان خود را با ارواح معدنی جدا می کند. لوسی و امت دوست پسر و دوست دختر می شوند. در نتیجه پدر اجازه داد خواهر کوچکتر فین در بازی با مجموعه های لگو به آنها ملحق شود ، بیگانگان دوپلو وارد جهان لگو می شوند و تهدید به نابودی می شوند.

بیشتر کمتر