انیمیشن خوش قدم
کارگردان: George Miller
نویسنده: Warren Coleman , John Collee , George Miller , Judy Morris
تهیه کننده: George Miller , Bill Miller , Doug Mitchell
سال تولید: 2006
نوع: سینمایی
مدت زمان: 1 ساعت

ویدئوها

تیزر انیمیشن

داستان کامل

هر پنگوئن امپراطور برای جلب همسر خود آهنگی منحصر به فرد به نام “قلب آواز” می خواند. اگر آواز قلب پنگوئن نر با آهنگ زن مطابقت داشته باشد ، دو پنگوئن با هم جفت می شوند. نورما ژان ، یک پنگوئن ماده ، به Memphis ، یک پنگوئن نر سقوط می کند و آنها جفت می شوند. آنها تخم مرغ می گذارند ، که تحت مراقبت ممفیس باقی مانده است ، در حالی که نورما ژان با دیگر زنان برای ماهیگیری عزیمت می کند. در حالی که نرها در زمستان سخت تلاش می کنند ، ممفیس برای مدت کوتاهی تخم را رها می کند. جوجه حاصل ، مومبل ، قادر به آواز خواندن نیست اما می تواند بر روی رقص ضربه بزند. با این وجود ، او شیفته گلوریا ، یک پنگوئن ماده است که به عنوان با استعدادترین سن خود شناخته می شود. یک روز ، مومبل با یک گروه اسکوا خصمانه روبرو می شود ، با یک رهبر که یک باند زرد رنگ برچسب زده شده است ، که به گفته او از یک آدم ربایی بیگانه است. مومبل با افتادن به شکاف به سختی از پرندگان گرسنه فرار می کند.

مومبل که اکنون یک بزرگسال جوان است ، اغلب توسط بزرگترها مورد تمسخر قرار می گیرد. پس از فرار از حمله مهر پلنگ ، مومبل با گروهی از پنگوئن های آدلی به نام “آمیگوس” دوست می شود ، که حرکات رقص مومبل را در آغوش می کشند و او را در گروه خود جذب می کنند. آنها پس از دیدن بیل مکانیکی انسان پنهان در بهمن ، تصمیم می گیرند از لاولایس ، یک پنگوئن سنگ شکاری در مورد اصل آن س askال کنند. لاولاس حلقه های پلاستیکی یک بسته شش تایی را که دور گردن او پیچیده شده است ، می گوید که موجودات عارف به او اعطا کرده اند.

برای پنگوئن های امپراطور ، فصل جفت گیری است و گلوریا در مرکز توجه است. Ramón ، یکی از Amigos ها ، با خواندن یک نسخه اسپانیایی از “My Way” ، با همزبانی لب Mumble ، سعی می کند به Mumble عشق خود را جلب کند ، اما فایده ای ندارد. مأمور در ناامیدی رقص شیر را همزمان با آهنگ خود شروع می کند. او به او علاقه مند می شود و پنگوئن های جوان برای آواز و رقص در “Boogie Wonderland” شرکت می کنند. بزرگان از رفتار مومبل ، که آنها دلیل آن را برای فصل لاغر ماهیگیری می دانند ، مبهوت می شوند. ممفیس به خاطر خودش از مومبل التماس می کند که دیگر رقصیدن را متوقف کند ، اما وقتی مومبل حاضر نمی شود ، تبعید می شود.

مومبل و آمیگوس ها به لاولیس برمی گردند ، اما در نتیجه حلقه های پلاستیکی او را خفه می کنند. لاولس اعتراف می کند که هنگام شنا در سواحل ممنوعه ، آن سوی سرزمین مهرهای فیل ، به او چنگ زده اند. چندی از سفر آنها نگذشته بود که آنها توسط گلوریا ملاقات می کنند که مایل است با مومبل به عنوان همسر خود همراه شود. او از ترس امنیت او ، گلوریا را مسخره می کند و او را از آنجا دور می کند.

در ساحل ممنوع ، این گروه یک قایق ماهیگیری پیدا می کنند. مومبل آن را به تنهایی و تا مرز خستگی دنبال می کند. سرانجام او را در ساحل استرالیا شستشو داده و در آنجا نجات داده و با پنگوئن های ماژلانی در Marine World نگهداری می کنند. وی پس از حبس طولانی و خلوت علاوه بر تلاش بی حاصل برای برقراری ارتباط با انسان ها ، تقریباً تسلیم جنون شد. وقتی دختری سعی می کند با ضربه زدن به لیوان با Mumble ارتباط برقرار کند ، او شروع به رقصیدن می کند که جمعیت زیادی را به خود جلب می کند. وی با یک وسیله ردیابی که به پشتش متصل است ، دوباره به طبیعت رها می شود. او به مستعمره خود برمی گردد و خواست بزرگان را به چالش می کشد. ممفیس درست با رسیدن یک تیم تحقیقاتی با وی آشتی می کند و گفته های وجود “بیگانگان” را صحت اثبات می کند. کل مستعمرات ، حتی نوح رهبر بزرگان ، به رقص می پردازند.

تیم تحقیق فیلم های اعزامی خود را بازگرداند و بحث جهانی را در پی داشت. دولت ها متوجه می شوند که بیش از حد ماهیگیری می کنند و این امر منجر به ممنوعیت همه ماهیگیری در قطب جنوب می شود. در این زمان ، پنگوئن های امپراطور و آمیگوس ها جشن می گیرند.

بیشتر کمتر