انیمیشن خاکستری ها به دنبال شهاب سنگ

انیمیشن خاکستری ها به دنبال شهاب سنگ
Moomins and the comet chase

یک روز صبح خاکستری متوجه می‌شود که رنگ همه چیز از جمله درختان تغییر کرده و خاکستری شده. او دوست دارد علت این اتفاق را بفهمد و برای رسیدن به پاسخ به همراه دوستش دم دراز راهی سفر می‌شود...

کارگردان: Maria Lindber
نویسنده: Joel Backstrom , Livo Baric , Anders Larsson , Mina Karvonen
تهیه کننده: Suomen Elokuvasäätiö
سال تولید: 2010
نوع: سینمایی
مدت زمان: 1 ساعت

داستان کامل

یک روز مومینترول از خواب بیدار می شود و متوجه می شود که گرد و غبار خاکستری همه چیز را در Moominvalley پوشانده است. او می دود تا از مسکرات فلسفی بپرسد که آیا می داند چه اتفاقی می افتد ، که به او توصیه می کند قبل از اینکه سرنوشتی وحشتناک از آسمان به زمین برسد ، همه چیز به این شکل است. با کمک پدرش ، موومین پاپا ، مومینترول و دوستان نزدیکش اسنیف و اسنفکین قایق درست می کنند و در سفری چالش برانگیز به رصدخانه ای در کوههای تنهایی می روند و امیدوارند که از اساتید فرزانه آنجا اطلاعات بیشتری کسب کنند. دوستان باید چندین ناملایمات را پشت سر بگذارند تا به آنجا برسند. وقتی می رسند ، استادان را در محاسبات عمیق می یابند. آنها فاش می کنند که یک دنباله دار در چهار روز ، چهار ساعت ، چهار دقیقه و 44 ثانیه به زمین می رسد.

این گروه تصمیم می گیرد برای به اشتراک گذاشتن اخبار هرچه سریعتر به خانه برگردد. در سفر به خانه ، آنها با موجودات و موانع خطرناک تر و همچنین برخی از دوستان قدیمی و جدید از جمله Snork Maiden و برادرش Snork که در ماجراجویی آنها به آنها می پیوندند ، روبرو می شوند. آسمان همچنان قرمزتر و هوا گرمتر می شود. وقتی به ساحل دریا می رسند ، از دیدن دریا کاملاً خشک شده و متعجب می شوند. پیاده روی در امتداد کف خشک شده دریا هیجان و خطر بیشتری به همراه دارد.

سرانجام آنها آن را به خانه مومین هاوس برمی گردانند و جزئیات تکان دهنده دیگری را نیز کشف می کنند: قرار است ستاره دنباله دار همان شب در باغ خود آنها فرود آید. در نهایت ، سوال اصلی این است که آیا آنها می توانند همه را به موقع به ایمنی برسانند.

بیشتر کمتر