انیمیشن توماس ودوستان ؛ سفری فراتر از سودور

انیمیشن توماس ودوستان ؛ سفری فراتر از سودور
Thomas & friends: journey beyond sodor

مسئولیت پذیر باشید تا گرفتار نشوید

کارگردان: David Stoten
نویسنده: Wilbert Awdry , Britt Allcroft , Andrew Brenner
تهیه کننده: Ian Mccue , Tracy Baldgon
سال تولید: 2017
نوع: سینمایی
مدت زمان: 1 ساعت

ویدئوها

تیزر انیمیشن

داستان کامل

هانری در راه تحویل قطار کالایی به بریدلینگتون در سرزمین اصلی ، به دلیل نقص سیگنال دچار سانحه شد و باید برای تعمیرات به Steamworks منتقل شود. توماس از اینکه Sir Topham Hatt جیمز را انتخاب کرده است ، که مورد تمسخر قرار داده و فکر می کند موتور مورد علاقه Sir Topham Hatt است ، برای انتخاب قطار به جای هنری ناراحت است (“کسی باید مورد علاقه باشد”). توماس قطار اجناس را قبل از جیمز جمع می کند تا بتواند خودش آن را به بریدلینگتون برساند (“کسی باید مورد علاقه باشد (بازنویسی)”). با این حال ، کامیون های مشکل ساز او را گمراه می کنند و او به کانالی می رسد که جرثقیل Beresford ، از عبور توماس امتناع می ورزد. توماس ، برزفورد را فریب می دهد تا به او اجازه عبور دهد (“توماس كیست”). توماس به یك حیاط كوچك می رسد و در آنجا با لكسی و تئو ، موتورهای آزمایشی از كار افتاده كه دیگر در خدمت نیستند ، ملاقات می كند. آنها زغال سنگ و آب بیشتری برای او فراهم می کنند اما نمی توانند به او کمک کنند تا به بریدلینگتون راه یابد.

توماس بعداً خود را در یک کارخانه عظیم فولاد سازی که توسط هورکین و فرانکی اداره می شود می یابد و او را به ماندن دعوت می کند. توماس در ابتدا کاهش می یابد اما موتورهای Steelworks سرانجام او را متقاعد می کنند زیرا خیلی دیر شده است (“این گرمترین مکان در شهر است”). صبح روز بعد ، توماس می فهمد که طوفان قطار خود را در طول شب به بریدلینگتون تحویل داده و فرانکی او را متقاعد می کند تا در فولاد سازی کمک کند تا به او لطف کند. با این حال ، آنها از رفتن توماس امتناع می کنند و همچنان او را مجبور می کنند که برای آنها کار کند. توماس برای دوستانش در سودور ابراز تاسف می کند و موفق به فرار ناموفق می شود (“می خواهم به خانه بروم”). توماس در طول شب اقدام به فرار دیگری می کند و این بار موفق است.

در همین حال ، سر Topham Hatt در سودور نگران می شود که کالاها دیرتر از زمان پیش بینی شده به تأخیر بیفتند و بیشتر نگران توماس می شوند. او بعداً به پرسی می گوید نگران نباشد و توماس به تأخیر افتاده است و جیمز سخت تلاش می کند تا سر توپام هات را راضی کند تا برای نجات توماس به سرزمین اصلی برود ، که سر توپام هات از رفتن جیمز به سرزمین اصلی خودداری می کند و می گوید که می تواند ” در حالی که توماس در سرزمین اصلی است و سعی در یافتن راهی برای بازگشت به جزیره سودور دارد ، نمی تواند قطار دیگری را از دست بدهد ، و جیمز موقتاً مسئول خطوط شعبه توماس است.

در سرزمین اصلی ، توماس با مرلین ، سومین موتور آزمایشی که لکسی و تئو به او گفتند و به دروغ معتقد است که قدرت نامرئی بودن او را دارد ، ملاقات می کند (“ما نمی توانیم کاری انجام دهیم”). تئو به توماس کمک می کند تا از طوفان و فرانکی فرار کند. توماس از شکست خود ناراحت است و موتورهای تجربی اظهار می کنند که او دقیقاً مانند آنها است. در همین حال ، در سودور ، جیمز در غیاب او با کمال تقصیر خط شاخه توماس را اداره می کند. پرسی پیشنهاد می کند که جیمز خودش به سرزمین اصلی برود تا توماس را پیدا کند. جیمز در Bridlington Goods Yard از کامیون های Troublesome Trucks می فهمد که در نهایت توسط Hurricane تحویل داده شده اند. توفان ، که هنوز آنجا است ، جیمز را در مورد توماس س askingال می کند.

در بازگشت به سودور ، توماس بار دیگر با برسفورد ملاقات می کند و می بیند که توفان و فرانکی جیمز را به فولاد می برند. توماس برای نجات جیمز از دستگیری نیز از موتورهای آزمایشی کمک می گیرد. در حالی که توماس و مرلین سعی می کنند به جیمز فرار کنند ، تئو و لکسی حواس موتورهای Steelworks را پرت می کنند. این طرح به سرعت رو به سراشیبی می رود ، یک تعقیب وحشی در فولادسازی دنبال می شود ، جیمز نجات پیدا می کند اما توماس در معرض آسیب قرار می گیرد وقتی که تقریباً توسط سرباره مذاب ذوب شود. طوفان با فداکاری او را از سر راه رانده و باعث ذوب شدن چرخهایش می شود. فرانکی گریه می کند که Hurricane نمی تواند به او در انجام زایمان کمک کند و توضیح می دهد که آنها در کارخانه فولاد زیاد کار می کنند ، به همین دلیل آنها سعی کردند توماس و جیمز را به بردگی بکشند. توماس پیشنهاد می کند موتورهای آزمایشی به آنها کمک کنند. اگرچه آنها از توانایی خود مطمئن نیستند ، اما هنوز هم از تلاش خود خوشحال هستند.

در بازگشت به سودور ، توماس و جیمز از یکدیگر عذرخواهی می کنند. توماس برای جیمز توضیح داد که دوست بودن مهمتر از مورد علاقه بودن است و آنها هنگام خواندن با موتورهای آزمایشی که به عنوان پشتیبان آواز می خوانند به خانه برمی گردند (“مهمترین چیز دوست بودن است”). هنری برمی گردد و می پرسد که در غیاب چه چیزی را از دست داده است.

بیشتر کمتر