انیمیشن توربو

انیمیشن توربو
Turbo

داستان انیمیشن دربارهٔ یک حلزون باغچه‌است که آرزو دارد روزی تبدیل به یک شرکت کنندهٔ مسابقات سرعت (به انگلیسی: Race) شود. ایدهٔ اصلی داستان از کارگردان این فیلم یعنی داوید سورن بوده‌ است.

کارگردان: David Soren
نویسنده: Robert Siegel , David Soren , Darren Lemke
تهیه کننده: Lisa Stewart
سال تولید: 2013
نوع: سینمایی
مدت زمان: 1 ساعت

ویدئوها

تیزر انیمیشن

داستان کامل

در یک باغ گوجه فرنگی در حومه سان فرناندو در ون نویز در لس آنجلس ، [12] تئو ، که خود را “توربو” می نامد ، یک حلزون باغی است که آرزو دارد بزرگترین مسابقه دهنده جهان باشد ، درست مثل قهرمان خود ، پنج بار گای گگنه قهرمان ایندی 500. با این حال ، وسواس او در مورد سرعت اغلب او را در جامعه حلزون های کند و محتاط رانده می کند و برای برادر بزرگتر خود ، چت خجالت می کشد. یک شب ، تئو برای تحسین ترافیک به آزادراه می رود و آرزو می کند ستاره ای که بعداً به عنوان هواپیما شناخته شد ، سریع باشد. ناگهان ، او را به سوپرشارژر یک مسابقه درگ شورلت کامارو می مکند و DNA خود را با اکسید نیتروژن ترکیب می کند. هنگام بیدار شدن ، او دارای سرعت فوق العاده و برخی از ویژگی های یک ماشین واقعی است. با این حال ، اولین تلاش او برای امتحان قدرت جدید خود با اینكه سه چرخه پسری را به باغی كه بسیاری از حلزون های دیگر در آن كار می كنند ، برخورد كرد و منجر به اخراج وی و چت از خدمه باغ شد.

چت با عصبانیت تئو را سرزنش می کند و در نهایت توسط کلاغ ربوده می شود ، اما توسط تئو در یک مرکز نوار شکسته به نام Starlight Plaza تعقیب و نجات می یابد. در آنجا ، آنها توسط تیتو لوپز ، راننده کامیون تاکو مکزیکی-آمریکایی اسیر می شوند و به یک مسابقه حلزون که توسط او و همکارانش برگزار می شود ، آورده می شوند. تئو در عرض چند ثانیه در مسابقه برنده می شود ، هم انسان و هم حلزون را متحیر می کند و احترام حلزون ها را به رهبری ویپلش به دست می آورد و نام “توربو” را کاملاً به نام خود تثبیت می کند. تیتو رویای احیای Starlight Plaza را که در آن تاکو فعالیت خود را تأسیس کرده است ، با توربو به عنوان یک جاذبه ، باعث ناراحتی برادر و همکارش آنجلو شده است. سرانجام حلزون ها موفق می شوند یک اتوبوس مسافرتی را منحرف کرده و در آن سوار شوند و تجارت چشمگیری را به ارمغان بیاورند. با این موفقیت ، توربو تیتو را متقاعد می کند تا به عنوان یک رقیب ، در ایندیاناپولیس 500 وارد او شود. همسایگان موافقت می کنند هزینه ورودی را بگذارند و آنها را تا ایندیاناپولیس همراهی کنند.

تیتو در ابتدا به دلیل توهین به یک مقام مسابقه از ورود به مسابقه امتناع می کند ، اما یک ملاقات اتفاقی با گگنه به توربو فرصتی می دهد تا سرعت خود را نشان دهد ، با رسیدن به سرعت 226 مایل در ساعت تماشاگران و دوندگان را متحیر کند. تبدیل شدن به یک احساس در شبکه های اجتماعی و مجبور کردن مدیر عامل شرکت IndyCar به اکراه اجازه می دهد تا توربو رقابت کند. شب قبل از مسابقه ، پس از مشاجره شدید با چت ، توربو یواشکی به ملاقات گگنه می رود ، که با تضعیف روحیه او رنگ واقعی خود را نشان می دهد. در این مسابقه ، پیست اتومبیلرانی و رقبای باتجربه تر او را در جایگاه آخر عقب می اندازند. در یک pitstop ، Whiplash و خدمه به Turbo یک سخنرانی حیاتی دادند و به او توصیه کردند که مانند اتومبیل مسابقه را متوقف کند. توربو از اندازه کوچک خود به نفع خود استفاده می کند و به سرعت به میدان می رسد ، اما گگنه متوسل به تقلب می شود و او را به دیوار می کوبد ، به پوسته او آسیب می رساند و سرعت فوق العاده او را ضعیف می کند.

در آخرین مسابقه با توربو ، گاگنه ، امتناع از باخت به او ، ناخواسته باعث انباشته شدن بیشتر رقبا می شود ، از جمله توربو ، که بیدار می شود پوسته اش سوراخ شده و سرعت فوق العاده اش از بین رفته است ، بنابراین او به عمق می افتد ناامیدی چت که از دیدن امید برادرش دلهره داشت ، با تغییر رویه ، برای ملاقات با خدمه Whiplash خطرات زیادی را تهدید می کند. با دیدن ورود چت و خدمه به کلاغ برای تشویق وی برای ادامه کار ، توربو مسابقه را از سر می گیرد. گگنه با ذهنیت تنها او را تعقیب می کند و ماشین خراب شده اش را می کشد اما توربو با کمترین پیروزی برنده می شود و یکی از صاحبان مشاغل استریپ استریت به دلیل تلاش برای صدمه زدن به او مورد حمله قرار می گیرد.

Starlight Plaza از شهرت توربو رشد می کند. همه مشاغل به موفقیت های چشمگیری تبدیل می شوند و مسابقات پیچیده حلزون را برگزار می کنند. به خدمه Whiplash کمک های محرکه ویژه ای برای پوسته هایشان داده می شود ، در حالی که چت به کار جدید خود به عنوان داور و امدادگر پیست راضی است. در مورد توربو ، او در می یابد که پوسته اش خوب شده است و با آن سرعت فوق العاده اش برگشته است.

در یک صحنه با اعتبار متوسط ​​، سرانجام یکی از حلزون های باغ توربو و چت می تواند درون پوسته او فرو برود ، اما متوجه شد که او بزرگتر از آن است که بیرون بیاید.

بیشتر کمتر