انیمیشن ترانه دریا

انیمیشن ترانه دریا
Song of the Sea

برادر و خواهری که با پیچ و خم های کودکی مواجه میشوند.

کارگردان: Tomm Moore
نویسنده: Tomm Moore , Will collins
تهیه کننده: Tomm Moore , ross murray , paul young
سال تولید: 2015
نوع: سینمایی
مدت زمان: 1 ساعت

داستان کامل

کانور، نگهبان فانوس دریایی، به همراه پسرش بن، همسر باردار خود برونا، و گوسفند کوچک انگلیسی C Old آنها در دهه 1980 در ایرلند در یک جزیره زندگی می‌کند. [15] برونا در اواخر یک شب ناپدید می‌شود، و احتمالاً پس از “زایمان” دلپذیر خود می‌میرد و دختری لال به نام Saoirse را پشت سر می‌گذارد.

شش سال بعد ، کانور شکسته شد ، سائورس هنوز لال است و بن با Saoirse خصمانه است و او را مسئول ناپدید شدن برونا می داند. در روز تولد سائورس ، مادربزرگشان ، “مادربزرگ” ، آنها را ملاقات می کند که فانوس دریایی را مکانی نامناسب برای تربیت فرزندان می داند. در آن شب ، بن Saoirse را با داستانی از Mac Lir و مادرش Macha ، جادوگر جغد ، كه احساسات او را به سرقت برد و او را به سنگ تبدیل كرد ، ترساند. بعداً ، سائورس یک شاخ صدفی را بازی می کند که مادرشان به بن داده و او را به سمت یک کت سفید پوست در کمد کانور هدایت می کند. او کت را می پوشد و به سمت گروهی از مهرهای دریا می رود و خودش را به عنوان یک سلکی نشان می دهد. بعد از شنا ، مادربزرگ او را در ساحل دریا پیدا می کند که اصرار دارد بچه ها را به شهر ببرد. کانور علی رغم اعتراضات بن با اکراه موافقت می کند و کت را در صندوق قفل می کند و سپس آن را به دریا می اندازد.

در هالووین ، سائورس در صدف صدف بن بازی می کند و به فوری ها که “Na Daoine Sídhe” نامیده می شود را به او هشدار می دهد. او و بن سعی می کنند به خانه خود بروند ، اما با Færies روبرو می شوند ، که امیدوارند اجازه دهد آنها به Tír na nug برگردند. با این حال ، آنها توسط جغدهای ماچا مورد حمله قرار می گیرند و فراریان را به سنگ تبدیل می کنند. خواهر و برادران از محل فرار می کنند و سوار اتوبوس کشور می شوند و به Cú برخورد می کنند که آنها را دنبال کرده بود. با این حال ، Saoirse به دلیل نداشتن کت مهر خود و دور بودن از اقیانوس ، بیمار می شود. آنها با یک چاه مقدس روبرو می شوند که Saoirse در آن فرو می رود. بن او را تعقیب می کند و با Seanachaí بزرگ ملاقات می کند: آنها می آموزند که Saoirse توسط Macha ربوده شد و او لال است زیرا به کت احتیاج دارد و اگر آن را پس نگیرد به زودی می میرد. او یکی از موهای خود را به بن می دهد که او را به سمت ماچا سوق می دهد. همانطور که موها را دنبال می کند ، به او نشان می دهد که برونا (خودش سلکی) – شب تولد سائورس مجبور شد به اقیانوس برگردد ، همسرش و کودک را پشت سر بگذارد. از آنجا که بن حقیقت را پیدا کرد ، دیوارهای مو باز شد و راه خروج و رفتن به خانه را به او نشان داد. Færies که به سنگ تبدیل شدند با صدای بلند به بن هشدار دادند تا از شیشه ها پرهیز کند ، به او بگویند مراقب و شجاع باشد و برای او آرزوی موفقیت کند.

سپس بن با ماچا آشنا می شود ، وی توضیح می دهد که وقتی مک لیر از قلب شکسته رنج می برد ، او را به جزیره ای نزدیک خانه آنها تبدیل کرد. او مصمم است که به همین ترتیب برای همه ، حتی خودش عمل کند ، اعتقاد دارد که این کار درد همه را از بین خواهد برد. بن موفق می شود Saoirse را نجات دهد ، احساساتش را به ماچا برگرداند و به او اجازه داد تا تشخیص دهد که از بین بردن احساسات کمکی نمی کند. او کمک می کند تا آنها را به همراه دو سگ Færie به خانه برگرداند و کانر تلاش می کند تا Saoirse را به بیمارستان منتقل کند. به طور همزمان ، مادربزرگ در حال نزدیک شدن به جزیره است تا آنها را پیدا کند. بن در جستجوی کت Saoirse به دریا شیرجه می زند و با کمک مهر و موم آن را بازیابی می کند. بعد از اینکه کانر او را روی قایق آورد ، کت Saoirse به او پوشیده شده و صدای او بن و کانر را متعجب می کند. کت Saoirse او را به یک مهر و موم کوچک تبدیل می کند. بن بر پشت او سوار می شود و پدرش در پشت مهر و موم دیگری به جزیره مک لیر سوار می شود. سپس گروه در جزیره مک لیر غرق می شوند ، اما سلامتی Saoirse به طور کامل بازسازی نشده است. بن سعی می کند Saoirse را بخواند و سرانجام آواز دریا را می خواند. این ترانه باعث می شود سلامتی Saoirse به طور کامل بازیابی شود ، و باعث می شود که چراغ های طلایی جادویی باعث شود روح و سرخپوشان از سنگ بیرون بیایند و همراه با Macha به Mac Lir سفر کنند. Mac Lir از سنگ دوباره به شکل اصلی خود در می آید و با Macha ، سگهایش ، Great Seanachaí و Faeries به خانه Tír na nug ادامه می دهد.

به نظر می رسد بروناگ Saoirse را با خود به نزد Tír na n takeg می برد ، اما بن و Conor خواهش می کنند که Saoirse کنار آنها بماند ، زیرا او تنها آنچه که دارند دارند. از آنجا که او نیمه انسان است ، انتخاب با Saoirse است ، که تصمیم می گیرد با پدر و برادرش عقب بماند ، حتی اگر این به این معنی باشد که قدرت سلکی خود را کنار بگذارد و کاملاً انسانی شود ، اگر برونا کت Saoirse را بگیرد تا دنیای آنها را گره کند. با قبول تصمیم دخترش ، برونا کت او را می گیرد. کانر به برونا گفت که او را خیلی دوست دارد ، و آنها بوسه می زنند. بن از برونا می خواهد که بماند ، اما او قادر به این کار نیست و به او می گوید قبل از اینکه پیشانی پسرش را ببوسد ، او را در داستانها و ترانه های خود به خاطر بسپارد. پس از خداحافظی اشک آور ، بن و خانواده اش با خوشحالی به جزیره خود بازگشتند ، جایی که سرانجام مادربزرگ می رسد ، و کانر به او می گوید که اکنون به اندازه کافی خوب است تا از بچه ها مراقبت کند.

بعد از بخش اول اعتبارات ، بن و کانور را می بینید که در دیوار اتاق جدید بنز نقاشی می کشند. سئوریز با مادربزرگ وارد می شود و به آنها می گوید عجله کنید و سریع بیایید. کانر به آنها می گوید که این کار را می کنند ، فقط باید نقاشی را تمام کنند و یک نقطه از رنگ را به بینی بنز آغشته می کنند ، که شروع به خندیدن می کند. آنها به ساحلی که کیک تولد و هدایای بنس در آن است پایین می روند. در آنجا ، Seorise با موفقیت سر بنز را به سمت تولدش هل می دهد،کیک همانطور که در تولد او با او کرد. و برای آخرین صحنه ، سئوریس و بن را می بینید که با مهر و موم در اقیانوس در حال لبخند زدن هستند.

بیشتر کمتر