انیمیشن بیونیکل 2: افسانه‌های ماتو نویی

انیمیشن بیونیکل 2: افسانه‌های ماتو نویی
Bionicle 2: Legends of Metru Nui

اتحاد، رمز پیروزی

کارگردان: Terry Shakespeare , David Molina
نویسنده: Adam Burgess , Greg Klein , Tom Pugsley
تهیه کننده: Sue Shakespeare
سال تولید: 2004
نوع: سینمایی
مدت زمان: 1 ساعت

ویدئوها

تیزر انیمیشن

داستان کامل

فیلم با توصیف سرزمین توراگا واکاما آغاز می‌شود که پیش از ماتا نویی به نام Metru Nui وجود داشته است، جایی که قهرمانان محلی Toa یک به یک در جنگ سقوط می‌کردند زیرا سایه‌ای بی امان قصد تسخیر شهر بزرگ را داشت.

لیکان ، آخرین Toa باقیمانده ، در کل شهر سفر می کند ، و سنگهای Toa حاوی کسری از قدرت خود را به شش ماتوران از هر یک از مناطق مختلف شهر می دهد: Whenua ، Nuju ، Matau ، Onewa ، Nokama و Vakama. پس از دادن آخرین سنگ به وکاما ، لیکان توسط دو شکارچی تاریک ، Nidhiki و Krekka اسیر می شود. وكاما بعداً با ماتوران دیگر در معبد بزرگ گا مترو ملاقات می كند. در آنجا ، آنها به شش Toa جدید تبدیل می شوند. پس از آنکه وکاما چشم انداز تخریب Metru Nui را دید ، همه آنها برای بازیابی شش دیسک بزرگ پنهان شده در سراسر Metru Nui تلاش کردند ، به این امید که به توراگا دومه ، رهبر شهر ثابت کنند که آنها لیاقت Toa را دارند. با این حال ، دوم اعلام کرد که “هدایای ساده” آنها را به عنوان Toa تأیید نمی کند و به جای آنها آنها را در یک آزمایش طاقت فرسا قرار می دهد. وقتی شش نفر نتوانند عبور کنند ، دوم آنها را به عنوان تقلبی محکوم می کند و وهکی ، مجری قانون شهر را بر آنها رها می کند. در هرج و مرج پس از آن ، Onewa ، Nuju و Whenua دستگیر می شوند در حالی که Vakama و دیگران با پریدن به سیستم حمل و نقل ناودانهای شهر ، در حالی که شکارچیان تاریکی در تعقیب هستند ، از Coliseum فرار می کنند.

شکارچیان تاریکی یک کارگر ناودان را مجبور می کنند تا جریان سیستم ناودان را معکوس کند ، وکاما و دیگران را مجبور به ترک سیستم ناودان در منطقه یخی Ko-Metru می کند. آنها سپس برای یافتن Toa و Lhikan دیگر که واکاما معتقد است هنوز زنده است دست به کار شدند. آنها با یک وسیله حمل و نقل Vahki به Po-Metru سوار می شوند ، جایی که در کمین شکارچیان تاریکی قرار می گیرند و مجبور می شوند از گله جانوران Kikanalo فرار کنند. نوكاما درمی یابد كه ماسك او به او اجازه می دهد تا به زبانهای خارجی صحبت كند و كیكانالو را ترغیب می كند تا به آنها در یافتن لیكان كمك كند. ماتائو قدرت ماسک خود را در تغییر شکل در طول راه کشف می کند.

در همین حال ، Onewa ، Whenua و Nuju در تلاش برای فرار ناموفق هستند که یک توراگا مرموز به آنها نزدیک می شود ، که توضیح می دهد برای فرار به قدرت ماسک Toa نیاز است و به آنها می آموزد که چگونه آنها را فعال کند. Toa که بی حوصله است ، بحث می کند تا جایی که کنترل ذهن و Onewa قدرت ماسک از راه دور Nuju فعال شود و Nuju از او برای ایجاد یک راه فرار استفاده می کند. Whenua سپس قدرت ماسک خود را در دید در شب قبل از اتحاد چهار نفر با Vakama ، Nokama و Matau کشف می کند. Turaga سپس خود را لیکان نشان می دهد ، که قدرت خود را فدا کرد تا Vakama و شرکت را به Toa تبدیل کند. وی در مورد ایمنی “قلب مترو نویی” که واکاما معتقد بود خود لیکان است ، اما در واقع ماتوران است ، تحقیق می کند. وكاما سپس یك كوچك كوچك را پیدا می كند كه حاوی Dume واقعی است. Dume از قبل یک فریبکار بود. با پیگیری Vahki ، Toa به همراه لیكان برای جلوگیری از Dume دروغین كه ماتوران را به كلیسئوم احضار كرده است تا در كنسروها قرار گیرد تا بخوابد. Dume دروغین نشان می دهد که با لباس مبدل Makuta است و روح بزرگ ماتا نویی را در خواب فرو می برد. Toa تا آنجا که می توانند کپسول های Matoran را جمع می کنند و برای فرار از شهر در حال فروپاشی مسابقه می دهند. هنگام خروج ، شکارچیان تاریکی دوباره به آنها حمله می کنند ، اما هنگامی که ماکوتا آنها را جذب می کند همراه با یک Nivawk (جاسوس ماکوتا) کشته می شوند.

با ترک گروه از Metru Nui ، واکاما Mask of Time افسانه ای را ایجاد می کند ، که او بدون موفقیت سعی کرد آن را به عنوان Matoran انجام دهد ، از Great Disks. ماکوتا در حالیکه از واکاما در نبرد پس از آن محافظت می کند ، لیکان را کشته است با عصبانیت ناراحت کننده ، واکاما ماسک زمان را به دریا می زند و با استفاده از قدرت ماسک پنهان سازی تازه کشف شده خود ، ماکوتا را شکست می دهد. Toa با به کارگیری قدرت خود ، Makuta را در یک زندان پروتودرم مهر و موم کرده و به سطح زمین منتقل می کند ، و به افتخار روح بزرگ در جزیره ای که آنها “Mata Nui” نامگذاری می کنند ظهور می کند. در آنجا ، آنها قدرت Toa خود را فدا می کنند تا ماتوران را بیدار کنند و به توراگا تبدیل شوند. وکاما ماسک لیکان را به ماتورانی آسیب دیده به نام جالر ، به تشویق ماتوران دیگر و توراگا می دهد و زندگی جدید آنها در ماتا نویی آغاز می شود.

بیشتر کمتر