انیمیشن بیونیکل: بازگشت قهرمان

انیمیشن بیونیکل: بازگشت قهرمان
Bionicle: The Legend Reborn

ماتا نویی یک ربات غول پیکر است که بی هیچ ترسی برمردم خود حکومت میکند اما با توطئه دشمنانش، مردم او اسیر میشوند و او بخشی از وجود نورانی خود را به صورت یک ماسک به سیاره‌ای دیگر میفرستد که...

کارگردان: Mark Baldo
نویسنده: Sean Catherine Derek
تهیه کننده: Kristy Scanlan , Joshua Wexler
سال تولید: 2009
نوع: سینمایی
مدت زمان: 1 ساعت

داستان کامل

ماتا نویی (مایکل دورن) ، روح بزرگ جهان ماتوران در ماه پرآب Aqua Magna ، توسط ‘برادر’ خود ، ماکوتا تریداکس شیطانی از خانه خود تبعید شد. Teridax بدن ربات عظیم الجثه خود را درست پس از بیدار شدن از خواب ماتا نوی به عنوان روح دوم به ماسک افسانه ای زندگی Kanohi منتقل کرد. با آغاز تصاحب جهان ماتوران از سوی تریداکس ، ماسک به فضا فرار می کند.

سقوط ماسک در نزدیکی بارا مگنا ، یک سیاره بایر دور افتاده و در حال فروپاشی پر از قطعات قراضه و فلزات پخته شده قرار می گیرد. سوسک اسکاراباکس در حال تماشای ماسک زندگی است که جسمی را برای ماتا نویی ایجاد می کند ، که اسکاراباکس را برمی دارد. سوسک ، که بعدا کلیک نامید ، پس از لمس ماسک به یک محافظ زنده تبدیل می شود. همین موقع ، یک عقرب مانند Vorox نامیده می شود به ماتا نویی حمله می کند. پس از یک مبارزه کوتاه ، او موفق می شود تا نیش آن را بشکند و از آن دور کند. ماتا نویی این نیش را به عنوان سلاح در نظر می گیرد و با روستایی به نام متوس (دیوید لفرس) روبرو می شود ، که به ماتا نوی از قبایل مرگبار استخوان شکن و اسکرال هشدار می دهد.

متوس ، استخدام کننده بومیان آگوری ، ماتا نویی را به دهکده آتشین ولکانوس می برد و از زندگی در بارا مگنا به حاکم سابق می گوید. دهکده های محلی برای آنچه باقی مانده است ، ساختن پناهگاه ، تجهیزات زنده ماندن و در نهایت عرصه هایی که می توانند اختلافات خود را با قرار دادن بهترین Glatorian ، جنگجویانی با قد و قامت بزرگتر از Agori ، از هر روستا در برابر یکدیگر انجام دهند ، جستجو می کنند. Metus در حین درگیری بین مبارز کهنه کار Strakk (جف گلن بنت) و Glatorian نخست وزیر مشکل دار Vulcanus ، Ackar (Jim Cummings) ، Mata Nui را به Raanu (آرمین شیمرمن) ، رهبر Agori Vulcanus معرفی می کند. استراك قبول می كند اما پس از آن به طور غیرقانونی به آكار حمله می كند. ماتا نویی مداخله می کند و اگرچه طبقه بندی نشده است ، اما به طور اتفاقی از ماسک خود استفاده می کند تا گزنده را به شمشیر تبدیل کند. او استراك را وادار می كند كه باز هم نتیجه بگیرد و در این راه با آكار دوست شود.

بعداً متوس تلاش می کند تا ماتا نویی را به عنوان Glatorian استخدام کند ، که خودداری می کند. آكار قهرمان را به كینا (مارلا سوكولوف) ، گلاتوریان سرسخت اهل دهكده آبی تاجون معرفی می كند. در مقابل نشان دادن یک غار مخفی به ماتا نویی و آکار در زیر تاجون ، کیینا درخواست می کند بارا مگنا را با ماتا نویی ترک کند ، زیرا معتقد است که هرجای دیگر از سیاره زادگاهش بهتر است. در حال رفتن به تاجون ، این سه در کنار یک گروه از شکارچیان استخوان ، در کمین یک وحش Skopio در Sandray Canyon قرار می گیرند ، که یک خائن Agori مقصد Glatorians را به آنها فاش کرده است. پس از به دام انداختن هر دو اسكوپیو و شكارچیان استخوان در زیر لغزش سنگ ، متوجه می شوند كه در غیاب كینا تاجون مورد حمله قرار گرفته است. قهرمانان با نجات یک تازه وارد زخمی شده در Glatorian ، Gresh (مارک Famiglietti) ، Kiina را به غارهای او می رسانند و Gresh به آنها می گوید که دهکده توسط اسکرال و شکارچیان استخوان که با هم کار می کردند ، مورد حمله قرار گرفت. آکار به دلیل نژادهای رقیب تردید دارد ، تا اینکه گروه متوجه توما ، رهبر اسکرال شد ، که با بسته ای از شکارچیان استخوان به جستجوی ویرانه ها پرداخت. در غارها نیز با بریکس (جیمز آرنولد تیلور) ، یک دزد روبرو می شوند. در حالی که بریکس به گرش تمایل دارد ، سه نفر دیگر آزمایشگاهی را کشف می کنند که حاوی نقشه ای از بدن ربات سابق ماتا نویی است ، و این نکته را مطرح می کند که بارا مگنا ممکن است با ماتوران ارتباط داشته باشد.

با ترک Glatorians ، گرش نشان می دهد که سلاحش آسیب دیده است. آکار با دیدن تحولات کلیک در صحنه ، فکر می کند ماسک ناتای روی سلاح های Glatorian کار می کند؟ از آنجا که به نظر می رسد ماسک او روی چیزهایی کار می کند که زنده هستند و بیشتر سلاح های Glatorian از استخوان یا پنجه ساخته شده اند ، در این روند توانایی های اساسی آتش ، آب و هوا برای Ackar را به Glatorians با موفقیت ترمیم و تبدیل می کند. ، Kiina و Gresh به ترتیب. هنگامی که آنها به خانه گرش ، روستای جنگلی تسارا سفر می کنند ، آکار به ماتا نویی می آموزد که در جنگ هوشیار بماند و به مطالعه نقاط ضعف حریف بپردازد. به محض ورود ، Glatorians درگیری بین Vastus (جیمز آرنولد تیلور) و Tarix (جف گلن بنت) را متوقف می کنند و از Agori می خواهند که روستاهای خود را در برابر اتحاد Skrall-Bone Hunter متحد کنند. ماتا نویی با تبدیل سلاح های تاریکس و واستوس خود را ثابت می کند.

کیینا با اطمینان از اینکه وی خیانتکار است ، به دنبال باریکس به چشمه های آب گرم بیرون روستا می رود. با این حال ، هر دو توسط خائن واقعی اسیر می شوند. ماتا نویی پس از اطلاع از طرف متوس ، پیشنهادات کمک آکار و گرش را نادیده می گیرد و خود به تنهایی عازم اردوگاه اسکرال در دهکده سنگی روکستوس می شود.

ماتا نویی با توما روبرو می شود و او را برای یک مبارزه یک به یک برای آزادی Kiina و بریکس به چالش می کشد ، و در نهایت با استفاده از یک نقطه آسیب پذیر در پشت توما ، ادعای محافظ اره ای مدور توما ، او را شکست می دهد. متوس خود را به عنوان خائن نشان می دهد ، و توضیح می دهد كه چگونه شكارچیان استخوان و اسكرال را به هم پیوند داد و قصد داشت آنها را علیه Agori رهبری كند ، احساس كرد كه آنها هرگز به او احترام نمی گذارند. با این استدلال که قبل از اینکه خیاطان متوجه خیانت او شوند ، بارا مگنا را به دست گرفته است ، او به اسکرال و شکارچیان استخوان دستور می دهد تا ماتا نویی ، کیینا و بریکس را بکشند ، اما یک موجود عظیم از سایر سوسک های اسکاراباکس که توسط کلیک احضار شده اند تشکیل شده است سجاف شلوغ است ، به ماتا نویی اجازه می دهد تا از سپر توما برای آزاد کردن Kiina و Berix استفاده کند. آکار و گرش به آنها پیوستند و چندین Glatorians را علیه ارتش متحد پیش بردند. بریکس علی رغم بی کفایتی چندین شکارچی استخوان را شکست می دهد ، اما در طول مبارزه ناپدید می شود. ماتا نویی متوس را با تبدیل او به یک مار ، به عنوان نمایانگر آنچه او واقعاً است ، می گیرد و شکست می دهد و از Glatorians قدرت خود را در برابر امواج اسکرال و شکارچیان استخوان ترکیب می کند و آنها را مجبور به عقب نشینی می کند.

هنگامی که تیم تلاش های مشترک سوسک های Agori ، Glatorians و Scarabax را که روستاها را به هم می کشند مشاهده می کند ، متوجه می شوند که روستاهای ترکیبی یک بدن رباتیک بزرگ ، شبیه به روحی که در گذشته ماتا نوی زندگی می کرده ، تشکیل داده اند. برای پیشبرد این موضوع ، بریکس سکه ای را با نماد Unity-Duty-Destiny ، نماد Bara Magna و نماد Mask of Life در یک طرف و نماد Skrall در طرف دیگر آشکار می کند. وقتی ماتا نویی متوجه می شود که نماد پیچ ​​و خم مانند نقشه ای را تشکیل می دهد ، تیم آماده می شود تا ماجراجویی بعدی خود را آغاز کند.

بیشتر کمتر