انیمیشن بتمن ؛ گاتهام با چراغ گاز

انیمیشن بتمن ؛ گاتهام با چراغ گاز
Batman: Gotham by Gaslight

چه می‌شود اگر بتمن با قاتلی زنجیره‌ای روبه‌رو شود؟

کارگردان: Sam Liu
نویسنده: James Krieg , Brian Augustyn
تهیه کننده: Sam Liu
سال تولید: 2018
نوع: مجموعه
مدت زمان: 1 ساعت

داستان کامل

در شهر گاتهام دوره ویکتوریا ، بروس وین به عنوان هوشیار با لباس خفاش ، بتمن ، که گناهکاران و بی گناهان از او وحشت دارند ، عمل می کند. یک شب ، بتمن یک زوج ثروتمند را از دستبرد سه یتیم (دیکی ، جیسون و تیمی) نجات می دهد و مدیر بی شرابشان ، بیگ بیل داست را شکست می دهد. در همان زمان ، ایوی ، یتیمی که به رقصنده و روسپی عجیب تبدیل شد ، جدیدترین قربانی قاتل سریالی به نام جک چاک دهنده می شود که زنان فقیر و بی بضاعت گاتهام را شکار می کند.

شهروندان گاتهام معتقدند که بتمن و جک یک انسان هستند. بازیگر صحنه سلینا کایل ، محافظ زنان “Skinner’s End” ، از کمیسر پلیس گاتهام ، جیمز گوردون و رئیس پلیس هاروی “بولداگ” بولاک ، بخاطر عدم موفقیت در جلوگیری از قتل های چاک دهنده ، تهمت می زند. بعداً همان شب ، سلینا به عنوان طعمه ای برای Ripper عمل می کند. کار می کند ، اما Ripper در طول مبارزه تا رسیدن بتمن برتری دارد. بتمن پس از فرار از گوردون می خواهد به او کمک کند تا Ripper را پایین بیاورد.

در تئاتر مونارچ با دوستش هاروی دنت ، بروس با سلینا و این دو در کلوپ دیونیسوس دیدار می کند. بروس می فهمد که نه تنها خواهر لزلی این دو نفر را گرفت ، بلکه بعضی از دختران مقتول یتیم بودند که قبلاً تحت سرپرستی لزلی بودند. بروس متوجه می شود که Ripper لسلی را هدف قرار می دهد و برای نجات او می شتابد ، اما خیلی دیر است. چاک دهنده قبلاً او را به قتل رسانده است. در صحنه جنایت ، بروس یک سوزن خونین باشگاه دیونیسوس پیدا می کند ، به این معنی که Ripper باید یکی از ثروتمندان گاتهام باشد. در مراسم خاکسپاری خواهر لزلی ، بروس توسط هوگو استرنج ملاقات می کند و ادعا می کند که او قاتل را می شناسد و می خواهد با بتمن دیدار کند. همچنین مارلن ، پیرزنی مست ، با بروس ملاقات می کند که ادعا می کند هنگام کشته شدن خواهر لزلی ، او را دزدکی گزیده است. ساقی بروس ، آلفرد ، سه یتیم را از جیب زدن او باز می دارد و به آنها پیشنهاد کار می دهد.

در پناهندگی Arkham ، Ripper به Strange حمله می کند و او را به سمت بیماران خود می اندازد ، که او را از هم پاشند. بتمن در جنگی که در اثر انفجار کشتی هوایی و فرار Ripper ، بالای یک کشتی هوایی ریپر را تعقیب می کند. بتمن توسط پلیس تعقیب می شود ، اما هنگامی که سلینا تقریباً به گوشه ای نرسیده نجات می یابد. پس از دیدن بتمن بروس ، او را به خانه خود می برد ، آنجا که شب را سپری می کنند. پس از کشف مرگ مارلین ، بروس دستگیر می شود و دنت با حسادت به محبت سلینا ، وی را به عنوان چاک دهنده تحت پیگرد قرار می دهد.

محکومیت بروس در دادگاه Blackgate پس از محاکمه ، سلینا را ملاقات می کند ، که از او می خواهد فاش کند که بتمن است تا نام خود را پاک کند و به نجات دختران از دست جک کمک کند. وقتی او امتناع می کند ، او تصمیم می گیرد که خودش را به گوردون بگوید ، فاش می کند که یکی از باتارنگ های او را دارد. رشوه دادن به یک نگهبان برای رساندن پیام رمزگذاری شده (که به صورت مجموعه ای از رقص های رقصنده به نظر می رسد) به منزل خود ، بروس پس از برپایی درگیری در زندان فرار می کند و با یتیمان ملاقات می کند ، کت و شلوار و یک موتور سیکلت استیمپانک را به او تحویل می دهند.

سلینا در نمایشگاه جهانی گاتهام با گوردون ملاقات می کند و با وحشت او می فهمد که او Ripper است. بتمن هنگام جستجوی سلینا در خانه گوردون ، وقتی اتاق مخفی پیدا می کند و نشان می دهد سرگرمی های وحشتناک گوردون و گذشته او به عنوان یک جراح ارتش در طول جنگ داخلی آمریکا است ، این مسئله را نیز می آموزد. بتمن همچنین با همسر و همدست گوردون ، باربارا آیلین-گوردون ، با زخم هایی در سمت چپ صورت که دیوانه اش کرده است ، روبرو می شود و از شوهرش بخاطر “معالجه” گناهانش به عنوان یک زن تمجید می کند. گوردون به سلینا ماده مخدر تزریق می کند ، اما او موفق می شود با استفاده از خون او و نور افکن نمایشگاه ، سیگنالی به بتمن بدهد.

بتمن می رسد و با گوردون می چرخد ​​و یک چرخ و فلک (به نام چرخ روباه) می جنگد ، جایی که گوردون ، که به دلیل حضور در جنگ داخلی از نظر روحی دیوانه شده بود ، فاش می کند که “کار مقدس” او این است که گاتهام را از آنچه که به نظر او پلیدی است – از فقیر تا جنایتکاران ، بلکه مهاجران ، بی سوادان ، روسپی ها و آنارشیست ها. چرخ و فلک چراغ روشن می شود و شروع به فروپاشی می کند. سلینا از چرخ در حال سوختن فرار می کند ، در حالی که بتمن با استفاده از ترفند دستبندی که هودینی به او آموخته بود گوردون را شکست می دهد تا فقط ببیند که گوردون به خود اجازه می دهد زنده زنده بسوزد. بتمن و سلینا توسط آلفرد و یتیمان که اکنون بندهای بروس وین هستند نجات می یابد. هنگام فرار ، آنها در حال سوختن نمایشگاه جهانی هستند و امیدوارند که چیز بهتری جایگزین شود.

بیشتر کمتر