انیمیشن افسانه دانه سیب: رستاخیز ماشین ها

انیمیشن افسانه دانه سیب: رستاخیز ماشین ها
Appleseed Ex Machina

برای برقراری و حفظ صلح و امنیت، باید جنگید.

کارگردان: Shinji Aramaki
نویسنده: Shirow Masamune
تهیه کننده: Terence Chang
سال تولید: 2007
نوع: مجموعه
مدت زمان: 1 ساعت

داستان کامل

دو سال پس از حادثه در شهر فاضلای Olympus ، Deunan Knute و Briareos Hecatonchires از واحد مبارزه با تروریسم E-SWAT گروهی از مقامات اتحادیه اروپا را از سایبورگ نجات دادند. این دو به المپ بازمی گردند ، جایی که بریارئوس تا زمان بهبودی در بیمارستان بستری است. Deunan به کار E-SWAT ادامه می دهد ، و با شریک جدید خود ، Tereus ، که به طرز شگفت انگیزی شبیه شکل انسانی Briareos است ، ملاقات می کند. Deunan توضیحاتی را می خواهد و گشت و گذار در مرکز تولید جدید Bioroid به او داده می شود. در طول تور ، از هیتومی ، بیوروئید که دیونان با او دوست شده است ، اشاره شده است که اکنون وزیر امور سیاسی است. Tereus در واقع یک Bioroid است. نمونه اولیه ای از خط تولید کاملاً جدید Bioroids که سربازانی بدون احساسات منفی باشند تا بر قضاوت آنها در جنگ تأثیر بگذارد. از آنجا که قدرت جسمی و ذهنی وی در E-SWAT مطلوب ترین بود ، DNA Briareos بیشتر در طراحی Tereus استفاده شد. با اکراه ، دینان برای ارزیابی عملکرد خود با ترئوس همکاری می کند. دیون مشاهده می کند که بسیاری از شهروندان Olympus از Connexus استفاده می کنند. دستگاهی بر روی گوش آنها که داده های هولوگرافی را بر روی چشم قرار می دهد.

Deunan ، Lance و Hitomi از Briareos دیدار می کنند و هنوز در بیمارستان بهبود می یابند. در اینجا ، لنس اظهار می دارد که از پنج حادثه تروریستی گذشته ، چهار مورد توسط گروههایی تشکیل شده است که فقط از سایبورگ تشکیل شده اند و سیگنالهای منتقل شده از مکانهای اطراف را نشان می دهد ، بنابراین پیشنهاد می شود سایبرگهای آسیب پذیر دیجیتالی برای انجام این اقدامات دستکاری می شوند. از آنجا که بسیاری از این سایبورگ ها از قطعات ساخته شده توسط پوزیدون ، یک مجتمع صنعتی چند ملیتی ، یک فرستاده برای نخست وزیر آتنا ارسال می شود. فرستاده سرزنش پوزیدون را انکار می کند ، اما الیمپوس هنوز آنها را تحریم می کند ، زیرا پوزیدون آن را نامطلوب می داند زیرا سایر قدرتهای جهان نیز از آن پیروی می کنند.

در همین حال ، هیتومی یک جشن تولد برگزار می کند ، که در آن Deunan خوشحال است که Briareos اکنون که کاملا بهبود یافته است در آنجا شرکت می کند. Briareos برای اولین بار با Tereus ملاقات می کند – که باعث ناراحتی او می شود – اما این دو یکدیگر را می پذیرند. Briareos همچنین همکاری جدید Deunan با Tereus را می پذیرد و شریک دیگری پیدا کرده است که باعث ناراحتی Deunan می شود. او طوفانی می شود ، اما سرانجام ترئوس به او می پیوندد ، که بسیاری از ویژگی های شخصیتی بریارئوس را نشان می دهد ، که باعث سردرگمی بیشتر دینان می شود.

روز بعد ، آتنا و مجموعه ای از رهبران جهان درباره ایجاد یک شبکه امنیتی جهانی با ادغام تمام ماهواره های جهان برای جلوگیری از حملات تروریستی بحث و گفتگو می کنند. ESWAT و نیروهای پلیس المپ در اطراف سالن کنفرانس موانع برپا کردند. پرسنل ESWAT پخش سیگنال ناشناخته را تشخیص می دهند. به زودی ، انواع وسایل نقلیه و انسانهای غیر سایبرنتیک شروع به حمله به کنفرانس می کنند که باعث سردرگمی ESWAT و پلیس منظم می شود. حتی عجیب تر ، در همان زمان ، ایاکوس یک مهندس را در یک وسیله حمل و نقل ESWAT می کشد و اعلام می کند ، “همه ما یک خواهیم شد. من هالکون هستم” و آن را برای فرار از پوشیدن Land-Mate خود نابود می کند. Briareos با عجله به سمت انفجار می رود و در ابتدا می خواهد Aeacus را متوقف کند اما در نهایت او را می کشد. با ورود دیونان و ترئوس ، ترئوس سیگنال مرموزی را که از کبوترهای رباتیک می آید کشف می کند. به طور همزمان ، سیگنال ناشناخته ناپدید می شود ، و مهاجمان سقوط می کنند. مدتی بعد مراسم خاکسپاری برای ایاکوس برگزار می شود.

همزمان با اتصال همه ماهواره ها ، Briareos تقریباً توسط یک وسیله نقلیه بدون سرنشین نابود می شود. او این کار را متوقف می کند اما ناگهان عصبانی می شود و به یک ترمینال عمومی حمله می کند ، کنترل اصلی ماهواره را خراب می کند و Olympus را مجبور می کند به یک نسخه پشتیبان تبدیل شود. Briareos در بیمارستان بستری است ، چرا که سیگنال ناشناخته علت انفجار او منتفی است. بريارئوس به پزشك سايبورگ خود ، ريچارد كستنر كه پس از تصادف وي را جراحي كرد ، مشكوك مي شود. او از هیتومی خواسته است که پرونده های کستنر را جستجو کند و یاد می گیرد که زمانی با آزمایشگاه های Halcon Poseidon کار کرده است – اما تمام سوابق پروژه او به طرز مرموزی پاک می شود. Briaereos فرار می کند و Kestner را پیدا می کند ، جایی که اعتراف می کند بخشی از طرحی برای “متحد کردن” بشریت با پاک کردن فردیت است ، که منبع درگیری انسانی را به آن نسبت می دهد. او فاش می کند که او به طور مخفیانه نانیتهایی را به بریارئوس تزریق کرده است که برای کنترل بدن او هنگام گرم شدن آدرنالین ساخته شده است. كستنر قبل از رسیدن پلیس خودكشی می كند و باعث می شود آنها تصور كنند كه بریاریوس وی را كشته است. Briareos فرار می کند ، اما توسط Tereus در گوشه ای قرار می گیرد. دیونان با پادزهری وارد می شود که برای سرکوب نانیت ها طراحی شده است.

ویروس Kestner که در شبکه پشتیبان قرار گرفته است کنترل ماهواره ها را به دست می گیرد و از طریق این ماهواره ها ، تمام افراد مرتبط با Connexus ، آنها را مجبور به شورش علیه Olympus می کنند. با اعتقاد به اینکه پوزیدون از همه اینها چیزی می داند ، بریارئوس ، ترئوس و دیونان یک کاروان پوزیدون را ردیابی می کنند تا درباره هالکون اطلاعات کسب کنند. همانطور که آنها کشف کردند ، هالکون زمانی آزمایشگاه علمی برجسته ای بود تا زمانی که آزمایش های کنترل ذهن را آغاز کردند. پوزیدون با کشتن الیزابت زاندر ، محقق ارشد ، در یک “تصادف” پروژه را متوقف کرد. پوزیدون به افسران ESWAT در نفوذ به قلعه محل انتقال سیگنال Halcon کمک می کند. هنگامی که آنها در مرکز کنترل قرار گرفتند ،آنها کشف می کنند که Xander به عنوان سایبورگ برای کنترل همه افراد مرتبط با Connexus زنده شده است. دینان با آخرین سرنگ پادزهر موفق می شود مدت کوتاهی او را از کنترل Halcon خلاص کند. با زمان کمی قبل از کنترل مجدد ویروس ، Xander قبل از اینکه دونان او را بکشد ، شیفته خود را آزاد می کند. سپس قهرمانان از قلعه در حال فروپاشی فرار می کنند و به المپ برمی گردند.

بیشتر کمتر