انیمیشن افسانه جغدها

انیمیشن افسانه جغدها
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

به ندای درونت گوش بده چون افسانه ها واقعیت دارند

کارگردان: Zack Snyder
نویسنده: John Orloff
تهیه کننده: Bruce Berman
سال تولید: 2010
نوع: سینمایی
مدت زمان: 1 ساعت

ویدئوها

تیزر انیمیشن

داستان کامل

سورن ، یک جغد انباری جوان ، به همراه خانواده در جنگل تیتو زندگی می کند. سورن از گوش دادن به داستان های پدرش درباره “نگهبانان Ga’Hoole” ، جغدهای جنگجو شجاع به رهبری لایز از کیل که علیه خالصان پاک جنگیده بود لذت می برد ، اما برادر بزرگترش کلد آنها را باور نمی کند. هنگامی که پدرشان شروع به آموزش پرواز می کند ، کلد به سورن حسادت می ورزد و او را از شاخه ای بیرون می کشد در حالی که والدین آنها برای شکار خارج می شوند و باعث می شود هر دو روی زمین بیفتند. آنها توسط یک شیطان تاسمانی مورد حمله قرار می گیرند ، اما توسط جت و جوت ، دو جغد که برای افراد خالص کار می کنند ، آنها را نجات می دهد (و متعاقب آن ربوده می شوند).

در تاسیساتی به نام خانه St. Agolius برای جغدهای یتیم ، ملکه پاک پاک ها ، نیرا ، به برادران و چندین جغد ربوده شده سلام می کند و می گوید که آنها یا سرباز یا جمع می شوند (جغده هایی که گلوله های جغد را انتخاب می کنند و چیز کمی پیدا می کنند) بیت هایی از فلز مغناطیسی موسوم به “فلک” که برای ساخت یک سوپرماب استفاده می شود). کلد به یک سرباز تبدیل می شود در حالی که سورن و گیلفی ، جغد جن جوان ، جمع کننده می شوند و مجبور می شوند “ماه چشمک بزنند” ، اما آنها مقاومت می کنند. یک جغد بی پروا به نام گریمبل پرواز را به آنها یاد می دهد و به آنها می گوید درخت بزرگ گاهول را پیدا کنید ، اما نیرا متوجه می شود و او را می کشد. سورن و گیلفی فرار می کنند و به زودی با جگر یک جغد روبرو و گرگ و میش ، یک جغد خاکستری عالی آشنا می شوند. سورن در حالی که در توخالی خود استراحت می کرد ، با خانم پی ، یک مار نابینا که خدمتکار لانه خانواده اش است ، که هنگام جستجوی سورن و کلدد توسط گرگ و میش اسیر شد ، دوباره ملاقات می کند. او موافقت می کند که با آنها برود و نگهبانان را پیدا کند.

جغدها به سمت دریای هولمر پرواز می کنند ، جایی که برخی از کلاغ ها آنها را به زیارتگاه افسانه ای نگهبانان هدایت می کنند ، محافظت شده توسط یک اکیدنا عادی که جغدها را به دریا می فرستد تا جزیره Ga’Hole را پیدا کند. هنگام پرواز ، گروه با طوفانی شدید روبرو می شود و بال های دیگر یخ می زند ، و باعث می شود او به دریا بیفتد و تقریبا غرق شود ، اما آنها توسط بورون و باران ، یک جفت جغد برفی که پادشاه و ملکه نگهبانان هستند ، نجات می یابند. آنها مهمانی را به درخت بزرگ گائول هدایت می کنند ، جایی که سورن به برنامه Guardians درباره برنامه های افراد خالص می گوید. نگهبانان تردید دارند ، اما یک جغد فریاد کش پیر به نام Ezylryb متقاعد شده و بور یک جغد خاکستری بزرگ به نام Allomere را با دو پیشاهنگی برای تحقیق در مورد سنت آگولیوس می فرستد.

جغدها برای مدت طولانی در Tree of Ga’Hoole می مانند و یک جوان نگهبان در حال آموزش به نام Otulissa ، یک جغد گوش کوتاه که سورن به او فشار می آورد ، تحت مراقبت قرار می گیرد. سورن در حین آموزش پرواز در میانه طوفان ، کوتاه مدت پرواز با سنگدان (پرواز کاملاً غریزی) را درک می کند ، اما کنترل خود را از دست می دهد و به سمت دریا می افتد. Ezylryb او را نجات می دهد و دستور می دهد سورن به توخالی خود بازگردد ، جایی که می فهمد Ezylryb واقعاً Lyze از Kiel است ، که با Metal Beak ، همسر Nyra مبارزه کرد و او را شکست داد. Ezylryb برای سورن توضیح می دهد که جنگ پیروزی یا قهرمانی نیست بلکه انجام کاری درست است. آلومر با خبر کشته شدن دو سر بال وی در کمین ، از مأموریت پیشاهنگی خود بازگشت. او دو جغد چشمک زده ماه را برمی گرداند ، یکی از آنها خواهر کوچکتر سورن ، اگلانتین است. نگهبانان برای جنگ آماده می شوند و به سمت سنت آگولیوس پرواز می کنند. قبل از عزیمت ، Ezylryb به سورن دستور می دهد که به خواهرش تمایل داشته باشد. هنگامی که سرانجام او از خلسه خارج شد ، اگلانتین به سورن گفت که این کلود بود که ماه او را چشمک زد و او را به آلومر داد ، و تأیید کرد که آلومیر یک خیانتکار است و نگهبانان در واقع در یک تله پرواز می کنند. جغدها دوباره به St. Agolius پرواز می کنند و در آنجا می بینند که Metal Beak نگهبانان را در دستگاهی که توسط “فلک” های محافظت شده توسط خفاش ها اسیر شده نگه داشته است.

گرگ و میش ، گیلفی و دیگر خفاش هایی را که متال بیک برای کشتن نگهبانان فرستاده است دفع می کنند و متال بیک آلومر را توسط چند خفاش برد. در همین حال ، سورن با موفقیت در پرواز مارمولک از طریق یک آتش سوزی در جنگل عبور می کند و با سوزاندن وینچ چوبی که درپوش ظروف فلک را نگه داشته ، با درهم کوبیدن آنها و خنثی کردن اثرات آنها ، دام را از بین می برد. نگهبانان و گرگ و میش به نبرد پرواز می کنند و Ezylryb مستقیماً به دنبال Metal Beak و Nyra می رود که تقریباً بر او غلبه می کنند. سورن پس از دیدن كلد به نبرد می پیوندد ، اما كلود به او حمله می كند. آنها درگیر درگیری می شوند که منجر به سقوط کلود در آتش زیر می شود و احتمالاً او را می کشد. سورن که از مرگ و خیانت آشکار برادرش عصبانی است ، شاخه ای شعله ور را می گیرد و با ضربات چاقو ، Metal Beak را نابود می کند و ازلیریب را نجات می دهد. نیرا که از مرگ همسر خود شوکه شده بود ، با افراد خالص باقی مانده عقب نشینی می کند و قول انتقام از نگهبانان را می دهد.

وقتی آنها به درخت برمی گردند ، سورن و دیگران به عنوان نگهبانان جدید توسط بور و باران آغاز می شوند. مدتی بعد ، سورن ماجرا را برای گروهی از جغدها تعریف می کند و نشان می دهد که نیرا هنوز با گروهی از افراد خالص آنجاست و جسد کلد هرگز بازیابی نمی شود. در همین حال ، دوباره در بقایای سیگار کشیدن دره ها ، چهره ای سایه دار با چشمانی قرمز درخشان دیده می شود که به بدن و ماسک Metal Beak نگاه می کند. فیلم با پرواز ایزیلریب و جغدها به طوفانی دیگر به پایان می رسد.

بیشتر کمتر