انیمیشن ارباب حلقه ها

انیمیشن ارباب حلقه ها
The Lord Of the Rings

داستان حلقه‌ای است با قدرت پلید و فوق العاده که پسربچه‌ای به نام فرودو مسئول رساندن حلقه به سرزمین موردور برای نابود کردن آن می‌شود. در این مسیر با مشکلات و افراد زیادی روبرو می‌شود. وقتی سواران تاریکی او را تعقیب می‌کنند ...

کارگردان: Ralph Bakshi
نویسنده: Chris Conkling
تهیه کننده: Saul Zaentz
سال تولید: 1978
نوع: سینمایی
مدت زمان: 2 ساعت

ویدئوها

تیزر انیمیشن

داستان کامل

در اوایل عصر دوم سرزمین میانه، الف اسمیت ها 9 حلقه قدرت برای مردان فانی، هفت حلقه برای کوتوله-لردها و سه حلقه برای الف-پادشاهان جعل می‌کنند. اندکی پس از آن، Lord Lord Sauron یک حلقه را می‌سازد و از آن برای تلاش برای فتح سرزمین میانه استفاده می کند. پس از غلبه بر سائورون ، شاهزاده ایزیلدور حلقه را می گیرد ، اما پس از کشته شدن توسط اورک ها ، حلقه بیش از 2500 سال در کف رودخانه آندوین قرار می گیرد. با گذشت زمان ، Sauron Nine Rings را تصرف کرده و صاحبان آنها را به Ringwraiths تبدیل می کند. حلقه یک توسط دئگل کشف می شود ، که خویشاوندش ، اسمگال ، او را می کشد و حلقه را برای خودش می گیرد. حلقه بدن و ذهن او را می پیچاند و او تبدیل به موجودی گولوم (پیتر وودثورپ) می شود که آن را با خود به کوههای مه آلود می برد. صدها سال بعد ، بیلبو بگینز (نورمن پرنده) حلقه را در غار گلوم پیدا می کند و آن را با خود به شیر می آورد.

ده ها سال بعد ، هنگام جشن تولد بیلبو ، جادوگر گندالف (ویلیام اسکوایر) به او می گوید که حلقه را برای خواهرزاده اش فرودو (گارد محافظ کریستوفر) ترک کند. بیلبو با اکراه موافقت می کند ، و به قصد ریوندل عزیمت می کند. هفده سال می گذرد ، در طی آن گندالف می فهمد که نیروهای شیطانی کشف کرده اند که انگشتر در اختیار یک باگین است. گندالف با فرودو ملاقات می کند تا تاریخچه حلقه و خطری را که برای او بوجود آمده توضیح دهد. و فرودو خانه خود را ترک می کند ، انگشتر را با خود می برد. او سه هابیت ، پسر عموهایش ، پیپین (گارد دومنیک) ، مبارک (سایمون چندلر) و باغبانش سام (مایکل اسکولز) را همراهی می کند. پس از فرار بسیار کمی از Ringwraiths ، سرانجام سرگرمی ها به Bree می آیند ، از آنجا Aragorn (جان هرت) آنها را به سمت Rivendell هدایت می کند. فرودو در بالای کوه Weathertop توسط رئیس Ringwraiths با چاقو زخمی می شود و با پیشرفت سفر بیمار می شود. Ringwraiths کمی بعد از ملاقات با جن لگولاس (آنتونی دانیلز) با آنها مقابله می کنند. و در یک بن بست در فورد Rivendell ، Ringwraiths توسط رودخانه جاروب می شود.

فرودو در الریوندل توسط الروند (آندره مورل) شفا می یابد. او پس از فرار جادوگر فاسد سارومان (فریزر کر) ، که قصد دارد با Sauron متحد شود اما حلقه را نیز برای خود می خواهد ، دوباره با گندالف ملاقات می کند. فرودو داوطلب می شود تا به موردور برود ، جایی که حلقه می تواند تخریب شود. پس از آن فرودو با هشت همراه از Rivendell به راه می افتد: آراگورن ؛ بورومیر (مایکل گراهام کاکس) ، پسر مباشر گوندور ؛ لگولاس ؛ گیملی (دیوید باک) کوتوله ، به همراه پیپین ، مری و سام.

تلاش آنها برای عبور از کوههای مه آلود با برف شدید خنثی می شود و آنها را مجبور به ورود به موریا می کنند. در آنجا ، آنها توسط اورک ها مورد حمله قرار می گیرند ، و گندالف در حالی که با یک بالگو مبارزه می کند ، به ورطه سقوط می افتد. یاران باقیمانده از طریق جن پناهگاه Lothlórien ادامه می دهند ، جایی که آنها با ملکه جن Galadriel (آنت کروزبی) ملاقات می کنند. بورومیر سعی می کند حلقه را از فرودو بگیرد و فرودو تصمیم می گیرد که به تنهایی تلاش خود را ادامه دهد. اما سام اصرار دارد که او را همراهی کند. بورومیر هنگام تلاش برای دفاع از مرری و پیپین توسط ارک ها کشته می شود. خوشحال و پیپین توسط اورک ها اسیر می شوند ، آنها قصد دارند آنها را از طریق سرزمین روهان به ایسنگارد ببرند. هابیت های دستگیر شده فرار می کنند و به جنگل Fangorn می گریزند و در آنجا با Treebeard (جان وستبروک) ملاقات می کنند. آراگورن ، گیملی و لگولاس مری و پیپین را به جنگل ردیابی می کنند ، جایی که آنها دوباره با گندالف که پس از از بین بردن بالرو دوباره متولد شد ، پیوند می خورند.

سپس پنج نفر به پایتخت روهان ، ادوراس می روند ، جایی که گاندالف پادشاه تئودن (فیلیپ استون) را ترغیب می کند که مردمش در معرض خطر هستند. آراگورن ، گیملی و لگولاس سپس به Helm’s Deep سفر می کنند. فرودو و سام کشف کردند که گولوم در تلاش برای بازپس گرفتن حلقه ، آنها را متزلزل می کند و او را اسیر می کند. اما در ازای راهنمایی به کوه Doom از زندگی خود دریغ کنید. گولوم سرانجام توطئه علیه آنها را آغاز می کند و از خود می پرسد که آیا عنکبوت غول پیکر شلوب می تواند کمک کند؟ در هلم دیپ ، نیروهای تئودن در برابر اورکهای ارسالی سارومان مقاومت می کنند ، تا اینکه گاندالف با سواران غایب روهان می آید و ارتش اورک را نابود می کند.

بیشتر کمتر