انیمیشن آکیرا
کارگردان: Katsuhiro Ôtomo
نویسنده: Izô Hashimoto , Katsuhiro Ôtomo
تهیه کننده: Shunzo Kato , Yoshimasa Mizuo , Sawako Noma , Ryôhei Suzuki
سال تولید: 1988
نوع: سینمایی
مدت زمان: 2 ساعت

ویدئوها

تیزر انیمیشن

داستان کامل

در سال 2019 ، به دنبال یک جنگ جهانی ، نئو توکیو گرفتار فساد ، اعتراضات ضد دولتی ، تروریسم و ​​خشونت باند شده است. در طی یک اعتراض خشونت آمیز ، Sh hottarō Kaneda تندخو ، باند هوشیار bōsōzoku خود ، کپسول ها را علیه باند رقیب Clown رهبری می کند. دوست صمیمی کاندا ، تتسو شیما ناخواسته موتورش را به تاکاشی ، اسپری که با کمک سازمان مقاومت از آزمایشگاه دولتی فرار کرده ، برخورد می کند. سرهنگ نیروهای دفاع از خود ژاپن با کمک اسپار دیگر ماسارو ، تاکاشی را بازپس گرفت ، تتسو را با خود برد و کپسول ها را دستگیر کرد. کاندا در حالی که توسط پلیس مورد بازجویی قرار می گیرد ، با کی ، یکی از فعالان جنبش مقاومت ، ملاقات می کند و مقامات را فریب می دهد تا او و باندش را آزاد کنند.

در یک مرکز مخفی دولتی ، شیکیشیما و رئیس تحقیقات او دکتر انیشی دریافتند که تتسو دارای توانایی های روانی قدرتمندی مانند آکیرا ، اسپری مسئول تکینگی که توکیو را در سال 1988 نابود کرد ، است. پارلمان شهر نگرانی های شیکیشیما را رد می کند و باعث می شود او برای جلوگیری از فاجعه دیگر ، کشتن تتسو را در نظر بگیرد. در همین حال ، تتسو از بیمارستان فرار می کند ، موتور کانادا را می دزد و آماده می شود تا با دوست دخترش کائوری از نئو توکیو فرار کند ، اما آنها در کمین دلقک ها قرار می گیرند. کپسول ها تتسو و کائوری را نجات می دهند ، اما تتسو دچار سردردهای شدید و توهم می شود و دوباره به بیمارستان منتقل می شود.

پس از شنیدن برنامه آنها برای نجات تتسو و سایر اسپرسها ، كاندا به سلول مقاومت كی پیوست. در بیمارستان ، اسپرس از طریق توهم سعی در ترور تتسو دارد ، اما تلاش خنثی می شود. سپس او با عصبانیت به جستجوی آنها می پردازد و به راحتی هر نظم دهنده و نظامیانی را که راه او را می بندند می کشد. گروه مقاومت به بیمارستان نفوذ می کند و کیوکو کی و کاندا را به سمت شیکیشیما و تلاش های بیهوده اسپرها برای متوقف کردن تتسو می کشاند. کیوکو به تتسو گفت که آکیرا ، واقع در انبار کریونیک در زیر محل ساخت و ساز استادیوم المپیک ، می تواند به توتسو کمک کند. تتسوو پس از طرد همه در اطراف خود ، به خصوص كاندا ، از بیمارستان فرار می كند و به دنبال آكیرا می رود.

کی ، که توسط کیوکو به عنوان وسیله ای برای جلوگیری از تتسو استفاده می شود ، وی و کاندا را از بازداشت نظامی جدا می کند. شیکیشیما علیه دولت نئو توکیو کودتا می کند و همه نیروهای نظامی خود را به نابودی تتسو به هر قیمت هدایت می کند. در پاتوق قبلی کپسول ها در هاروکیا بار ، تتسو در مقابل دوچرخه یاماگاتا و کای بر سر دوچرخه کاندا قرار گرفته و پس از اعتراض وی یاماگاتا را می کشد. کای این خبر را به کاندا منتقل می کند ، که عهد می کند انتقام دوست خود را بگیرد ، در حالی که تاکاشی کی را به آنجا می آورد. تتسو ، که توسط فرقه گرایان اشتباه گرفته شده با آکیرا است ، با عبور از نئو توکیو ، به محل ذخیره سازی برودتی آکیرا در زیر استادیوم می رسد. کی با تتسو می جنگد ، اما او را شکست می دهد و آکیرا را نبش قبر می کند ، اما متوجه می شود که بقایای وی برای تحقیق علمی در کوزه ها مهر و موم شده است.

کاندا تتسو را با تفنگ لیزری دوئل می کند و شیکیشیما با سلاح مداری به سمت او شلیک می کند. در حالی که دومی بازوی او را از بین می برد ، هیچ یک قادر به جلوگیری از او نیستند. شیکیشیما و کائوری به استادیوم نزدیک می شوند ، جایی که تتسو ، اکنون با بازوی رباتیک ، به شدت درد می کشد و کنترل قدرت خود را از دست می دهد. کائوری تلاش می کند تا تتسو را مهار کند در حالی که شیکیشیما پیشنهاد می دهد او را به بیمارستان برگرداند ، جراحات وی را بهبود بخشد و به کنترل توانایی های او کمک کند. کاندا می رسد و دوئل خود را با تتسو ادامه می دهد ، او که از بازوی ضعیف شده ضعیف شده و تبدیل به یک توده غول پیکر گوشت می شود ، کاندا را در بر می گیرد و کائوری را می کشد. با رشد توده ، آکیرا بیدار می شود تا یک تکینگی ایجاد کند ، و تتسوو و کاندا را به بعد دیگری بکشاند. پس از انتقال از راه دور به شیکیشیما ، اسپری ها با نجات Kaneda موافقت می کنند ، زیرا می دانند که دیگر قادر به بازگشت به نئو توکیو نخواهند بود.

در تکینگی ، کاندا تجربه تتسو و کودکی اسپرها ، از جمله دوستی او و تتسو و آموزش روانی اسپرس قبل از تخریب توکیو را دارد. اسپری ها كاندا را به نئو توكيو برگردانند و به او اطلاع دادند كه آكيرا تتسو را به امن منتقل خواهد كرد و كي در حال توسعه قدرت هاي رواني است. آزمایشگاه انیشی پس از مشاهده تولد یک جهان ، او را له می کند و به کام مرگ می کشد. پس از مصرف بیشتر نئو توکیو ، تکینگی از بین می رود و آب دهانه ای را که در جای خود باقی مانده است جاری می کند. كاندا ، در سوگ از دست دادن تتسو ، متوجه می شود كه كی و كای زنده مانده اند و در حالی كه شیكیشیما طلوع آفتاب را تماشا می كند ، آنها به ویرانه ها سوار می شوند. تتسو فروتنانه خود را در سطح نامشخص دیگری از هستی معرفی می کند و بیگ بنگ را برمی انگیزد.

بیشتر کمتر